20.04.2017 | 13:51

Сьогодні у Житомирі відбувається всеукраїнський семінар за програмою розвитку ООН «Підтримка реформи соціального сектору в Україні». В рамках цієї програми в семи містах країни проходитиме апробацію новий проект «Залучення на ринок праці вразливих груп населення і жінок». Адже такі пошукачі роботи, як люди передпенсійного віку, люди з інвалідністю, учасники АТО, внутрішньо переміщені особи, матері з дітьми та ін. мають значно нижчі шанси бути продуктивно зайнятими. Проект націлений на те, аби визначити головні проблеми, з якими стикаються ці категорії людей під час пошуку роботи, та бар’єри на їх шляху до отримання бажаної роботи й успішної самореалізації на ринку праці з тим, щоб віднайти ефективні моделі їх зайнятості у майбутньому.

У семінарі беруть участь спеціалісти регіонального бюро ПРООН для країн Європи та СНД Весна Дзутеска-Бішева і Ясміна Папа, координатор проектів з питань реформ в соціальному секторі ПРООН в Україні Олена Іванова, заступник голови Житомирської обласної ради Максим Вілівчук, начальник управління організації надання соціальних послуг Державної служби зайнятості Любов Бершадська, директор обласного центру зайнятості Галина Корінна, директор обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, керівні фахівці обласного і міського управлінь праці і соціального захисту населення, центрів соціальних служб для молоді, представники пілотних центрів зайнятості.

Представники ПРООН в Україні висловлюються про необхідність реформування системи соціальних послуг, презентують дієві європейські моделі соціального супроводу неконкурентних на ринку праці категорій населення. Однією з основних особливостей європейської соціальної моделі є перехід від «пасивної» до «активної» соціальної політики, тобто основна увага зосереджується на підтримці здатності клієнтів до працевлаштування, повернення на ринок праці та меншій залежності від соціальних виплат.

У другій половині дня до семінару підключаться самі пошукачі роботи – представники осіб з інвалідністю, жінки після декретної відпустки, люди передпенсійного віку, молодь, яка шукає перше місце роботи та ін. Вони спільно з представниками ПРООН та фахівцями центрів зайнятості працюватимуть у групах і шукатимуть механізми ефективної взаємодії та покращення послуг зі сприяння працевлаштуванню. Ціль семінару, як визначили організатори, - спроектувати послуги сприяння зайнятості та дотичні соціальні послуги для вразливих на ринку праці груп населення та жінок із застосуванням підходів «дизайн, орієнтований на клієнта» та «кейс-менеджмент».

Довідково:

У січні-березні 2017 року послуги служби зайнятості в області отримували майже 9,9 тис. безробітних, які належать до категорії вразливих груп населення і відповідно до чинного законодавства мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Це 41% загальної чисельності зареєстрованих безробітних. Середній рівень працевлаштування безробітних з числа вразливих груп населення – 9%, тоді як загалом з допомогою служби зайнятості цьогоріч отримали роботу 27% усіх клієнтів обласної служби зайнятості.

Мали статус безробітного цьогоріч і 12,7 тис. жінок (53% загальної кількості), з яких лише кожна десята отримали роботу (всього 1273 жінки).