08.10.2019 | 17:46

Сьогодні, 8 жовтня, заступник директора Житомирського обласного центру зайнятості Тетяна Касімцева та начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Світлана Карпович відвідали Пулинський район. Вони зустрілись з головою об’єднаної територіальної громади Олександром Гаврилюком, побували на двох підприємствах, які стабільно працюють, та завітали в інклюзивно-ресурсний центр і громадський центр.

Ціль поїздки – дізнатись перспективи щодо розширення варіантів працевлаштування для населення, поінформувати про сучасні можливості служби зайнятості та узгодити шляхи подальшої співпраці.

 Пулинський – один з небагатьох районів в області, де у порівнянні з попереднім роком спостерігається спад реєстрації вакансій. Директор Пулинська районна філія Житомирського обласного центру зайнятості Олена Мороз поінформувала, що за дев’ять місяців 2019 року 169 роботодавців району подали 428 вакансій, що на півсотні менше, як за такий період минулого року. На початок жовтня в районній службі зайнятості для 432 безробітних могли запропонувати лише 26 вакансій.

Тож основний акцент під час спілкування з очільником громади – на перспективних можливостях зайнятості. О.Гаврилюк повідомив, що наразі у 9 школах громади потребують укомплектування вакансії асистентів вчителя по супроводу дітей, які потребують інклюзії. Знайти претендентів сподіваються серед безробітних педагогів. Під час зустрічі також досягнуто домовленості про збільшення коштів у місцевому бюджеті на 2020 рік для тимчасової зайнятості безробітних, а серед видів громадських робіт, окрім робіт з благоустрою, передбачити ще й супровід сімей учасників АТО.

З підприємствами, які стабільно працюють, і розвиваються – тісна співпраця зі службою зайнятості. Так, найкращий роботодавець району - Пулинський лісгосп АПК, який забезпечує роботою понад 170 жителів громади, працевлаштував цьогоріч 36 безробітних на поточні вакансії. На сьогодні вільною є лише посада начальника автотранспортного цеху. Половина трудового колективу у ВП «Надія», яке займається вирощуванням курчат-бройлерів, - також із числа колишніх зареєстрованих безробітних. Це семеро працівників: від оператора птахофабрики – до головного бухгалтера.

В інклюзивно-ресурсному центрі – проблема укомплектування вакансій вузькопрофільних фахівців: логопеда і реабілітолога. І це при тому, що зарплата для них пропонується значно вища, ніж для педагогів навчальних закладів, оскільки фінансується з коштів освітньої субвенції. Про це представникам служби зайнятості повідомили начальник відділу освіти Наталія Опанащук та керівник центру Віта Голомах. Спільно обговорили варіанти пошуку претендентів.

Успішно працює в Пулинах громадський центр, що є частиною міжнародного благодійного фонду «Місія самарян в Україні». Його керівник Надія Яременко радо поділилась з гостями результатами діяльності за 10 років. У набутку центру – щорічна організація літнього дозвілля дітей, проведення різних семінарів і тренінгів, організація роботи комп’ютерних і мовних клубів і навіть лавандового фестивалю.