13.02.2020 | 17:37

У Новоград-Волинському районі нараховується майже 60 тисяч працездатного населення, але офіційно працевлаштованих громадян близько 18 тисяч. Ці цифри вражають і спонукають до негайного реагування до покращення ситуації з зайнятістю громадян.

З ініціативи Новоград-Волинського міського центру зайнятості за підтримки органів місцевої влади у Новоград-Волинському районі розпочато безстрокову інформаційно-роз’яснювальну акцію серед незайнятого населення на предмет повернення громадян у суспільне виробництво, до активної професійної діяльності. Передумовою стало те, що ситуація в сільській місцевості є доволі напруженою, можливість отримати робоче місце для мешканців сіл є обмеженою.

11 лютого стартувала інформаційно-роз’яснювальна кампанія серед незайнятого населення на базі Брониківської об’єднаної територіальної громади за участю керівництва районної державної адміністрації, представників органів місцевого самоврядування, фахівців центру зайнятості, незайнятих громадян та роботодавців і приватних підприємців, які ведуть свою діяльність на території громади.

Директор Новоград-Волинського міського центру зайнятості Віктор Сербін розкрив питання реалізації державної політики в сфері зайнятості та повідомив, що на сьогодні для непрацюючих громадян головним має стати гасло «Живіть та працюйте в Україні! Будьте причетними до її розвитку!». Заробітчан потрібно повертати з-за кордону, залучати до активної професійної діяльності тих, хто давно не працює та зневірився, що може знайти роботу. А це можливо за умови створення нових робочих місць та гідної оплати праці. Служба зайнятості має можливість здійснювати працевлаштування безробітних на нові робочі місця з компенсацією роботодавцям ЄСВ, організовувати професійне навчання, в тому числі в ЦПТО. Директор центру зайнятості підтримав слова голови громади щодо обов’язкового офіційного працевлаштування громадян, адже основним джерелом наповнення бюджету є податок на доходи фізичних осіб.

Голова Брониківської ОТГ Надія Залевська окреслила ситуацію щодо зайнятості громадян на території громади, створення нових робочих місць та можливості залучення інвестицій. Основний акцент вона зробила на тому, що легальна зайнятість та гідний рівень заробітної плати є підґрунтям для покращення добробуту громадян.

До обговорення питань зайнятості громадян долучилися роботодавці: представники ТОВ «Церсаніт-Інвест», ТОВ «Бетек», ТОВ «ВУДПАК», які озвучили перспективну потребу в кадрах, ознайомили незайнятих громадян з умовами праці на їх виробництвах, вимогами до працівників та рівнем заробітної плати і запросили бажаючих працювати на співбесіду.

Йшлося також про розвиток підприємницької діяльності та залучення широкого кола селян до продуктивної зайнятості шляхом створення малих фермерських господарств. Про сприяння розвитку сімейних молочних ферм, суть проекту та умови надання фінансування розповів координатор ТОВ «Укрмілкінвест» Василь Гордійчук.

Заступник начальника відділу Новоград-Волинського МЦ з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлія Данюк поінформувала громадян, які відносяться до категорії соціально незахищених верств населення, щодо їх прав та надала інформаційні матеріали та координати центру.

Заступник начальника Управління праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської РДА Оксана Морозова роз’яснила порядок оформлення трудових відносин, оплати праці. Звернула увагу присутніх на відповідальності роботодавця та озвучила розмір штрафних санкцій за порушення законодавства при працевлаштуванні громадян.

Заступник голови Новоград-Волинської РДА Михайло Остапчук розкрив своє бачення покращення ситуації на селі та вказав на необхідності створення всіх умов для продуктивної зайнятості працездатного населення громад, раціонального використання його трудового потенціалу та вказав на необхідність проведення таких заходів на території всього району.

На завершення зустрічі всі присутні отримали відповіді на низку актуальних запитань, активно обговорювали почуту інформацію та обмінялися думками. Незайнятим громадянам порадили бути активними в питанні працевлаштування, адже від цього залежить добробут їхніх родин та процвітання громади.