20.11.2018 | 10:39

У ДП "Санаторій для батьків з дітьми "Тетерів", де нині проживає понад 150  вихідців зі східних регіонів країни, приїхали керівники соціальних установ аби вивчити потреби мешканців та надати відповідні консультації.

З внутрішньо переміщеними громадянами спілкувались: директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА Ю.Прокопець, начальник управління праці та соціального захисту населення Коростишівської РДА О.Грищук, директор Коростишівської районної філії Житомирського обласного центру зайнятості В.Нечипоренко, начальник Коростишівського відділення ПФУ в Житомирській області В.Матвійчук, головний спеціаліст служби у справах дітей Коростишівської РДА О.Пількевич.

Керівник районної служби зайнятості Віктор Нечипоренко акцентував увагу на використанні права на зайнятість внутрішньо переміщеними особами, яке реалізується, зокрема, шляхом звернення до органів державної служби зайнятості. Він конкретизував, які послуги можуть бути запропоновані відвідувачам: працевлаштування на новостворені та вакантні  робочі місця, роботи тимчасового характеру, а також проходження професійного навчання на курсах підвищення кваліфікації, послуги з профорієнтації, сприяння в організації підприємницької діяльності, залучення до різноманітних групових заходів, міні-ярмарків вакансій та інш.

В.Нечипоренко назвав основні складнощі, що виникають під час працевлаштування вимушено переміщених осіб. Це і відсутність роботи за фаховим рівнем чи професійним досвідом, нестабільність життєвої ситуації, низький рівень заробітної плати в регіоні, відсутність постійного місця проживання, невизначеність із майбутнім та іноді бажання можливого повернення до місць попереднього проживання, перебування на утриманні малолітніх дітей чи непрацездатних, що потребують стороннього догляду.

Дехто із внутрішніх переселенців аргументував свою невдачу з пошуку роботи тим, що роботодавці неохоче беруть на роботу приїжджих. Та успішні приклади свідчать, що ринок праці – це перш за все конкуренція знань і можливостей, де перемагає найкращий.

 

До відома, з початку військового конфлікту на Сході України послуги служби зайнятості на Житомирщині отримали майже 1700 вимушено переміщених осіб, з них 118 – у Коростишівському районі. На початок листопада 2018 року в обласній службі зайнятості було зареєстровано 47 безробітних з числа внутрішніх переселенців.