15.08.2016 | 10:07

Фахівці з профорієнтації Житомирського міського центру зайнятості змінюють філософію групових заходів для своїх клієнтів, зокрема використовують під час їх проведення арт-терапію, яка допомагає розвинути в людині креативність мислення і цілісність його особистості, а також через творчість дозволяє виявити особистісні смисли.

Арт-терапія розкриває внутрішні сили людини. Вона сприяє підвищенню самооцінки; вчить розслаблятися і позбуватися від негативних емоцій і думок; при груповій роботі вона розвиває в людині важливі соціальні навички.

Необхідно зауважити, що інтерактивні тренінги для демобілізованих учасників АТО показують, що проблема психологічної та соціальної адаптації військових до мирного життя після повернення додому існує. З одного боку, реальна небезпека та загроза життю минула і потрібно продовжувати жити далі, а з іншого боку, зі слів самих учасників АТО, – це продовження війни в інших умовах, війни самого із собою. Людина, яка повернулась із зони бойових дій, стала іншою, її життя розділилось на «до» і «після», змінилось її близьке оточення. А за допомогою арт-терапії клієнти саморозкриваються. Виконуючи вправи, без озвучення своїх проблем, починають самі їх вирішувати.

Арт-терапевтичні вправи включені до семінарів з техніки пошуку роботи, семінарів з молоддю та жінками, демобілізованими учасниками АТО, тренінгів для осіб, які тривалий час не працюють.

Наприклад, під час вправи «Професійно важливі якості» учасникам необхідно: написати якості, які для них характерні (не менше 10), затим виділити з-поміж них чотири, які є професійно важливими для майбутньої роботи; представити їх за допомогою малюнка; зобразити кожну якість на окремому аркуші паперу (міні-малюнка); обмінятися між собою якостями. Як результат, відбувається усвідомлення та символічне представлення особистісних рис, важливих для майбутньої професійної діяльності, тренування навичок письмової та усної самопрезентації.

Вправа «Портрет роботодавця» допомагає усвідомити і узагальнити вимоги роботодавців до майбутніх працівників, навчитись виокремлювати риси, які необхідно продемонструвати роботодавцю в ході співбесіди, накреслити напрямки до самовдосконалення (підвищення кваліфікації, стажування, отримання нової професії).