09.08.2024 | 15:50

Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти як з метою  примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Ця проблема стала ще більш актуальною після повномасштабного  вторгнення рф на територію України.

Існує багато факторів, що сприяють поширенню торгівлі людьми. Серед основних причин поширення торгівлі людьми в Україні є такі:

  • важке економічне становище громадян і безробіття;
  • недостатня поінформованість про можливості працевлаштування за кордоном, незнання міграційного законодавства;
  • недостовірне подання  інформації про життя за кордоном;
  • попит на дешеву робочу силу в країнах призначення;
  • активна діяльність злочинних угрупувань і недостатнє переслідування торговців людьми;
  • насильство в родині.

Натепер відомі такі види та форми торгівлі, як трудова, сексуальна експлуатація, вилучення органів,  використання людини без її згоди у дослідах,  використання в озброєних конфліктах, використання у злочинній діяльності, використання у порнобізнесі, жебрацтво, примусове сурогатне материнство, примусовий шлюб, незаконне усиновлення з метою  наживи  тощо.

Стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації. Постраждалі живуть серед нас і часто залишаються невидимі. 

Якщо ви стали жертвою трудової експлуатації чи свідком порушення прав людини закликаємо звертатися за наступними номерами:

  1. Національна безкоштовна «гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми (працює щодня з 08:00 до 20:00): 527 (з мобільних телефонів в Україні), 0-800-505-501 (із стаціонарних телефонів в Україні) або на електронну адресу: 527.org.ua
  2. Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)
  3. Інформаційна лінія підтримки в Житомирській області: ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр» тел.: (0412)40-07-32, (096)456-55-56