28.05.2019 | 19:16

Сьогодні, 28 травня, відбулась державна кваліфікаційна атестація двох токарів, які впродовж чотирьох місяців проходили навчання за новою для Житомирщини формою навчання – індивідуальною з елементами дистанційного. Саме така форма підготовки кадрів була обрана обласною службою зайнятості спільно з Рівненським центром профтехосвіти для задоволення кадрової потреби металообробного підприємства з іноземними інвестиціями «Даніко», що в смт Черняхів. Її переваги в тому, що  все навчання проходить безпосередньо на підприємстві: теоретичний матеріал, а це лише 15% навчальних годин, учні отримують від викладача в режимі онлайн, решту часу – опановують навички роботи за верстатом, на майбутньому робочому місці.

Михайло Кісіль та Юрій Васильченко - перші безробітні, які пройшли професійну підготовку за такою формою навчання. Вони на «відмінно» склали іспит кваліфікаційній комісії й отримали свідоцтво токаря ІІ розряду. Викладач Рівненського центру профтехосвіти Сергій Вітошко, який дистанційно навчав хлопців основним спецдисциплінам, зокрема матеріалознавству, читанню креслень, технічному вимірюванню та електротехніці, оцінив набуті знання підопічними на «одинадцять» балів.

Задоволений підготовкою молодих кадрів і директор ПІІ «Даніко» Віктор Іваницький. Каже: «Роботодавець отримав, що хотів. При навчанні врахована специфіка підприємства і це дуже важливо. Хлопці здібні, прагнуть працювати й розвиватися. Сподіваюсь, після працевлаштування вони затримаються в колективі надовго».

В.Іваницький з деяким сумом і розпачем поділився з представниками служби зайнятості проблемою для підприємства в останні роки – плинністю кадрів. За його словами, найцінніші кадри, які за п’ять-вісім років досягли найвищого кваліфікаційного рівня, виїжджають на роботу до Прибалтики, Польщі, інших європейських країн. Лише за півроку «Даніко» втратило двох майстерних електрогазозварників та трьох операторів верстатів з програмним керуванням. І це при тому, що їхній заробіток щомісяця був чималий: від 22 до 25 тис. грн.

«Ні гідні умови праці, ні достойна зарплата на окремому підприємстві не здатні стримати працівника від виїзду за кордон. Головне - ситуація в країні. Люди їдуть не так за кращими заробітками, як за можливістю безповоротної міграції з України для цілої сім’ї» - переконаний директор «Даніко» І додає, що постійно радиться з інвесторами, чим іще можна заохотити працівників. Наразі ж, окрім європейських умов праці, забезпечення робочим одягом, безкоштовними обідами, підвезенням до роботи, додатково підтримують матеріально: передбачені фінансові допомоги як безповоротні, так і зворотні до 50 тис. грн. Таке собі безвідсоткове кредитування працівників для покращення житлових умов чи вирішення проблем зі здоров’ям.

Перспектива перетворення виробничого підприємства на навчальний центр для потреб європейської економіки керівника «Даніко» не радує. Але поки підготовка кадрів для забезпечення його діяльності – це нагальна необхідність. Тож практика співпраці зі службою зайнятості у професійному навчанні потенційних працівників з числа безробітних продовжуватиметься.