16.01.2016 | 13:26

У 2015 році послугами державної служби зайнятості на Житомирщині скористалися 57,9 тисячі безробітних громадян. Роботу за сприяння центрів зайнятості отримали всього 28,6 тисячі осіб, з яких 17,3 тисячі зареєстрованих безробітних та 11,3 тисячі осіб, яким місце праці було знайдено у перші дні звернень, до набуття статусу безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 406 безробітних. Одноразову виплату допомоги у зв’язку з безробіттям для започаткування підприємницької діяльності отримали 288 ініціативних безробітних.

Брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру – майже 3,7 тисячі громадян, які користувались послугами центрів зайнятості з пошуку роботи.

Професійне навчання за направленням центрів зайнятості проходили 5,5 тисячі безробітних. А 20 жителів Житомирщини старше 45 років отримали ваучер для компенсації вартості свого навчання в обраному навчальному закладі.

Шукати роботу у 2015 році було дещо складніше, ніж рік тому через зменшення попиту на працівників та збільшення конкуренції. Кількість зареєстрованих безробітних, які обслуговувались впродовж року у центрах зайнятості області, збільшилась на 2750 осіб, а вакансій стало менше загалом по області на 250 одиниць, а в окремих містах і районах – на чверть від торішньої кількості. Найбільша різниця у кількості поданих роботодавцями вакансій за 2014 і 2015 роки зафіксована – у Коростенському міському центрі зайнятості (зменшення на 24%), Овруцькому і Чуднівському районних (на 22%). Працевлаштовано загалом по області за минулий рік на 315 людей менше, ніж у 2014 році (тоді 28931 особу).

А от у мешканців Андрушівщини, Черняхівщини, Попільнянщини та Бердичівського краю шанси швидше знайти роботу торік збільшились – місцеві центри зайнятості мали від роботодавців більше замовлень на 7-19 відсотків.

За даними на 1 січня 2016 року кількість зареєстрованих безробітних в області становила 21,5 тисячі осіб, в тому числі 1306 демобілізованих учасників антитерористичної операції і 189 внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. Серед безробітних понад 55% складали жінки, 42% – молодь віком до 35 років, 49,9% зареєстрованих безробітних були сільськими мешканцями, майже кожен третій належав до осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні.

Підприємства потребували 1255 додаткових працівників - така кількість вакансій була у базі даних обласної служби зайнятості на 1 січня цього року. Навантаження на одне робоче місце складало 17 претендентів з числа безробітних.

На початку 2015 року в центрах зайнятості було зареєстровано на 1,5 тисячі менше безробітних і вакансій на півтисячі більше, ніж цьогоріч, відповідно нижчою була і конкуренція на ринку праці – 11 претендентів на вільне робоче місце.

Зросли шанси стати зайнятими на початку року лише у житомирян, чуднівчан, любарчан та андрушівців, оскільки за місцем їхнього проживання спостерігалось незначне збільшення попиту на працівників й зменшення конкуренції за вільні місця.