07.09.2023 | 10:41

Упродовж вересня - жовтня 2023 року Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Державний центр зайнятості та обласні військові адміністрації проведуть інформаційну кампанію «Робота для ВПО: ти потрібен!».

Мета кампанії – посилення комунікації між усіма інституціями, які опікуються внутрішньо переміщеними українцями, задля ефективної їх інтеграції у громади, стимулювання у пошуку роботи, інформування про актуальні вакансії та активні програми сприяння зайнятості, створення з допомогою міжнародних організацій додаткових програм з професійного навчання та перенавчання ВПО.

Ціль - збільшити кількість внутрішніх переселенців, які знайшли роботу, в рази.

Житомирська обласна служба зайнятості розробляє комплекс заходів щодо охоплення інформаційними послугами тих переселенців працездатного віку, які поки не звертались за пошуком роботи. Завдання – спонукати їх бути активними на ринку праці, адже кількість вакансій зростає, а роботодавці зацікавлені брати їх на роботу, оскільки отримують фінансову компенсацію у разі працевлаштування ВПО. Окрім того, діють державні програми, зокрема з мікрокредитування розвитку бізнесу або ж навчання з допомогою ваучера, які допоможуть продовжити трудовий шлях на новому місці проживання.

До відома, з початку повномасштабного вторгнення за сприянням у працевлаштуванні до Житомирської обласної служби зайнятості звернулись понад 2500​ внутрішньо переміщених українців з 16 областей. Серед них 71% - це жінки.

Роботу вдалося віднайти для 865 переселенців. Вони були влаштовані на підприємства переробної промисловості, аграрного сектору, у комунальному господарстві, у сферах торгівлі й охорони здоров’я, державному управління та ін.

За станом на 5 вересня 2023 року продовжували пошук роботи близько 240​ внутрішньо переміщених осіб.

Нині в обласній службі зайнятості зареєстровано понад 2000 легальних пропозицій роботи, що більше, ніж було напередодні початку повномасштабної війни (за станом на 1 лютого 2022 року – близько 1800 вакансій).

Довідкова інформація для ВПО - на порталі Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua/sto.../vnutrishno-peremishcheni-osoby

Маєте запитання щодо послуг служби зайнятості – телефонуйте нам на «гарячі» лінії 063-214-41-75 і 097-417-84-96 або пишіть у телеграм-чат обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_Zhytomyr.