21.03.2024 | 17:26

20 березня 2024 у Києві пройшов всеукраїнський форум "Ринок праці та професійна освіта в Україні: виклики та перспективи".

Організаторами заходу виступили Helvetas Ukraine у партнерстві з Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, за підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

З вітальним словом до присутніх звернулися: Томас Може – координатор Helvetas з відновлення в Україні, Петр Баше – директор Helvetas в Україні та Юлія Жовтяк – директор Державного центру зайнятості.

Під час заходу були презентовані результати дослідження щодо попиту роботодавців на персонал та потребу у професійній підготовці кадрів,  пройшли дискусії щодо актуальних проблем та необхідності реформ на ринку праці. У першу чергу ці реформи повинні стосуватися удосконалення професійної освіти та розвитку професійної орієнтації.

«Це не перше, але це наймасштабніше наше спільне дослідження. Нам вдалося опитати понад 33 тисячі роботодавців з усіх регіонів країни. Проте, опитування – це лише початок. Головне, кінцевий результат – задоволення потреби роботодавців у професійних кадрах та досягнення стратегічного завдання щодо удосконалення професійної освіти. І можна відмітити, що ми вже маємо хороші результати. Під час спілкування з  роботодавцями було заявлено потребу в 24 тисячах працівників і на сьогодні вже понад 9 тисяч людей нами працевлаштовано, 1 тисяча пройшла професійну підготовку під замовлення роботодавців. 11 тисяч роботодавців планують співпрацю зі службою зайнятості з питань підготовки кадрів, 10 тисяч роботодавців хочуть скористатися компенсаційними програмами. Тому наша співпраця з роботодавцями щодня продовжується», – зазначила у своєму виступі Юлія Жовтяк.

Серед виступаючих на форумі також були: Ольга Коваль – голова підкомітету з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Дарія Марчак – перший заступник Міністра соціальної політики України, Юрій Баланюк – голова Національного агентства кваліфікацій, Олена Колеснікова – голова комітету зі сталого розвитку Федерації роботодавців України та інші.

На завершення форуму Петр Баше висловив надію, що робота, розпочата в рамках проведення дослідження, буде продовжена. 

Результати дослідження та опитування роботодавців можна переглянути тут.