17.01.2019 | 18:22

Під час розширеної всеукраїнської наради державної служби зайнятості, що відбулась днями у Львові, Житомирську обласну службу зайнятості названо кращою в Україні з профорієнтаційної роботи у 2018 році.  Про це повідомила заступник директора Житомирського обласного центру зайнятості Галина Корінна, яка була учасником заходу.

  • Наша область вже кілька років поспіль демонструє найвищі результати в профорієнтаційній роботі серед інших регіонів країни. Фахівцям Житомирщини вдається майже стовідсотково охопити послугами безробітних, які реєструються в службі зайнятості, та максимально – учнів закладів загальної середньої освіти. Я з упевненістю можу сказати, що послуги служби зайнятості з профорієнтації є дуже затребуваними в області. Адже ми – чи не єдина організація, що може комплексно і професійно поінформувати про сучасний світ професій і перспективи розвитку ринку праці, якісно і з допомогою різноманітних методик провести психодіагностичне тестування та за його результатами надати консультацію щодо вибору чи зміни професії, «озброїти» молодь корисною інформацією для побудови майбутньої кар’єри, – розповіла Галина Корінна.

Вона конкретизувала, що торік профорієнтаційними послугами охоплені 127 тис. осіб, з них лише третина безробітних (майже 39,8 тис.), а решта (понад 82,2 тис. осіб) – це учні закладів загальної середньої освіти, студенти вишів та учні професійних (професійно-технічних) навчальних закладів. Лише для учнівської молоді торік було проведено близько 400 різних заходів: ярмарків професій, екскурсій на підприємства, презентацій навчальних закладів, тренінгів, засідань клубів, днів відкритих дверей та інших. Більше 7,5 тис. учнів пройшли психодіагностичне тестування й отримали рекомендації щодо професійного вибору й вступу до навчальних закладів. Окрім того, службою зайнятості проведено понад 200 профінформаційних семінарів для понад 3000 працівників закладів освіти та батьків школярів.

Особливістю 2018 року стало запровадження новітніх форм роботи в профорієнтації з можливістю отримання послуг дистанційно, без відвідування служби зайнятості, на двох «Профорієнтація та розвиток кар’єри» (http://profi.dcz.gov.ua/) і «Моя професія: консультаційна мережа» (http://myprofession.com.ua/). Скористались додатковими можливостями профконсультування й тестування близько 1700 жителів області.

За підсумками діяльності Житомирської обласної служби зайнятості у 2018 році Галина Корінна отримала подяку Державної служби зайнятості (Центрального апарату), яку вручив в.о.Голови Валерій Ярошенко.