13.08.2019 | 18:42

Упродовж січня - липня 2019 року за сприяння служби зайнятості в Житомирській області зареєструвалися як підприємці 18 безробітних. Вони пройшли попереднє навчання, захистили бізнес-план та отримали одноразово належну суму допомоги по безробіттю. Середній розмір виплат одній людині склав близько 42 тис. грн. Загальна сума коштів, профінансованих зі страхового фонду на випадок безробіття, для сприяння у започаткуванні безробітними підприємницької діяльності за 7 місяців поточного року склала понад 754 тис. грн.

Пріоритетне право в отриманні одноразової виплати допомоги по безробіттю надається демобілізованим військовослужбовцям – учасникам АТО, внутрішньо переміщеним українцям, особам з інвалідністю та іншим соціально вразливим категоріям громадян.

Серед 18-ти підприємців, які зважились на зайняття бізнесом та скористались допомогою служби зайнятості, - 11 колишніх військовослужбовців, які брали участь в АТО (ООС), чотири особи з інвалідністю, двоє внутрішньо переміщених громадян, одинока мати, котра має на утриманні двох дітей, та людина поважного віку, якій до настання права на пенсію залишилося менше 10-ти років. 

Види діяльності, за якими безробітні цьогоріч започаткували власну справу, - найрізноманітніші. Це, зокрема, надання послуг мобільного харчування, ремонт меблів і домашнього начиння, надання послуг з перевезення, ремонт комп'ютерів і периферійного устаткування, ветеринарна діяльність, лісопильне та стругальне виробництво, переробка та консервування фруктів і овочів, роздрібна торгівля тощо.

 

До відома, зареєстрованим безробітним з числа застрахованих осіб, яким виповнилося 18 років, та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їхнім бажанням, допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності.

Перевага в отриманні одноразової виплати допомоги по безробіттю надається категоріям громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванні (ст.14 Закону України «Про зайнятість населення»).