15.12.2016 | 14:57

14 грудня в Овруцькому районному центрі зайнятості відбувся круглий стіл на тему “Служба зайнятості – з людьми і для людей. Ми завжди відкриті до співпраці» за участю заступника міського голови Анатолія Дяченка, заступника голови районної ради Ірини Михайлевської, директора Житомирського обласного центру зайнятості Ігоря Іщенка та керівників структурних підрозділів, помічника народного депутата України В.Арешонкова Віктора Гриневича, керівника центру вторинної правової допомоги Ольги Гаращук, фахівця районного управління праці та соціального захисту населення Наталії Омельчук, сільських голів і провідних роботодавців району.

Розпочинаючи робочу зустріч, директор районного центру зайнятості Михайло Левківський поінформував учасників про ситуацію на ринку праці району та результати надання соціальних послуг населенню і роботодавцям у 2016 році. Він повідомив, що послугами центру впродовж 11 місяців користувались близько 4100 жителів району, з яких 3738 мали статус безробітного. Порівняно з попереднім роком, клієнтів у центрі не поменшало, проте було на 110 пропозицій роботи більше, завдяки чому до роботи стало на 90 людей більше. Загалом роботу отримали 622 безробітних і ще 336 відвідувачів центру, котрі направлення на робоче місце отримали у перший день звернення.

І.Іщенко розповів про майбутнє реформування державної служби зайнятості з метою підвищення якості надання соціальних послуг населенню. Він повідомив, що районні підрозділи служби будуть позбавлені адміністративно-господарської роботи, що дозволить увесь робочий час використовувати на безпосереднє спілкування з відвідувачами та налагодження зв’язків з роботодавцями.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Тетяна Лавник розповіла про послуги, які надаються роботодавцям, зокрема про компенсацію єдиного соціального внеску, організацію профнавчання безробітних за замовленням підприємств, а також громадських та інших тимчасових робіт.

Учасники круглого столу жваво долучились до обговорення назрілих законодавчих змін. Так, Гладковицький сільський голова Микола Буховець висловився за відновлення колишніх умов фінансування громадських робіт, коли оплата праці безробітних могла здійснюватись 100% за кошти страхового фонду на випадок безробіття. Нині ж на умовах паритетності фінансування сільська рада не може виділити достатню суму коштів для виконання у потрібних обсягах приміром робіт з благоустрою. Втрачають і безробітні, які мають менше можливостей для додаткового заробітку в період пошуку ними роботи.

Представники роботодавців, підприємець Оксана Кобилінська і директор Овруцького хлібозаводу Валентина Куліш, зачепили іншу, наболілу для них, тему. На їхню думку, соціально орієнтована політика держави з передбаченими різного роду виплатами та гарантіями на захист малозабезпечених верств населення і навіть допомога з безробіття, що в окремих випадках перевищує пропоновані роботодавцями винагороди за працю, поширюють серед населення споживацькі настрої та пасивність у пошуку постійного місця праці. До того ж, «процвітає» нелегальна зайнятість, а ефективність механізмів виведення її «з тіні» поки не напрацьовано. За таких умов роботодавцям нині досить складно знайти потрібних працівників. Вони також запропонували передбачити в законодавчих актах можливість обов’язкового відпрацювання безробітними, які тільки-но отримали такий статус, певну кількість днів на суспільно корисних роботах безоплатно, аби й громада знала хто став безробітним, й для населених пунктів вигода була.

Всі пропозиції уважно слухав і занотовував помічник народного України В.Арешонкова Віктор Гриневич, який запевнив, що найближчим часом поінформує про них парламентарія, аби він міг запропонувати відповідні законодавчі ініціативи на розгляд колег у сесійній залі Верховної Ради.