26.06.2018 | 15:24

Про це під час наради керівників структурних підрозділів обласної служби зайнятості у Черняхові повідомив заступник директора обласного центру зайнятості Віктор Зубрицький. Він розповів, що впродовж останніх шести місяців на Житомирщині реорганізовані Малинський міський та 16 районних центрів зайнятості. Вони стали філіями обласного центру зайнятості, їхні функції зазнали суттєвих змін: з адміністративних установ вони перетворились у сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг, а вся фінансово-господарська діяльність виконується на обласному рівні. У найбільших містах області – Житомирі, Бердичеві, Коростені й Новограді-Волинському – центри зайнятості зберегли статус юридичних осіб. В стадії перетворення в області залишається лише Лугинський районний центр зайнятості, який має стати філією Коростенського. В.Зубрицький акцентував увагу керівників філій на необхідності підвищення рівня охоплення соціальними послугами населення і роботодавців, що має забезпечити наповнення бази вакансій служби зайнятості та пришвидшення працевлаштування.

Запрошені до участі в нараді очільники Черняхівщини висловили свою оцінку діяльності служби зайнятості та пропозиції  щодо регулювання місцевого ринку праці. Голова районної державної адміністрації Микола Жилінський назвав районний центр зайнятості партнером влади, позаяк у багатьох напрямах діяльності обидві структури тісно взаємодіють, зокрема щодо легалізації найманої праці. Він навів такі дані: робоча група з  питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення з початку року здійснила 20 рейдів-обстежень до суб’єктів підприємницької діяльності, за результатами яких  легалізовано працю 40 осіб у 27 підприємців. М.Жилінський під час наради доручив центру зайнятості активізувати роботу щодо збору вакансій від роботодавців, аби покращити рівень працевлаштування безробітних, який є одним з визначальних показників у соціально-економічному рейтингу районів.

Голова районної ради Іван Бовсунівський висловив стурбованість проблемою безробіття у сільській місцевості. Він порадив службі зайнятості розширювати можливості тимчасової зайнятості, тісно співпрацюючи з сільськими радами та громадами.

В рамках наради колектив керівників обласної служби зайнятості також підсумував діяльність за 5 місяців 2018 року та обговорив окремі проблемні моменти у зв’язку зі змінами в порядку надання субсидій населенню. Так, обов’язкова умова для непрацюючих громадян для отримання субсидії - бути зареєстрованими в службі зайнятості – однозначно призведе до збільшення звернень. Тож заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна Касімцева доручила керівникам служби зайнятості у містах і районах посилити роботу з працедавцями, аби розширити базу актуальних вакансій та оперативніше працевлаштовувати безробітних. Вона зазначила, що за п’ять місяців вдалося повернути до праці майже 14 тис. жителів області, причому 8,6 тис. із них отримали робоче місце у перші дні звернень. Обласна служба зайнятості мала від роботодавців 20,4 тис. замовлень на працівників, на 0,4 тис. більше, ніж торік у січні-травні). Найбільш суттєво зросла кількість вакансій у Любарському, Радомишльському і Коростенському районах (на 21%-30% у порівнянні з попереднім роком). Т.Касімцева звернула увагу, що активізація роботи щодо сприяння у працевлаштуванні вплинула на зменшення чисельності безробітних на початок червня на 12% до 14,4 тисячі осіб. 

На завершення наради В.Зубрицький вручив директору Коростенського міського центру зайнятості Наталії Харакоз Почесну грамоту Державної служби зайнятості (Центрального апарату) за багаторічну сумлінну працю, відповідальне ставлення до своїх професійних обов’язків, та вагомий особистий внесок у виконання завдань, пов’язаних з реалізацією державної політики зайнятості в Україні.