12.02.2020 | 16:20

Сьогодні, 12 лютого, відбулась робоча зустріч керівництва обласного центру зайнятості та Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області задля вирішення проблемного досі для служби зайнятості питання – отримання безробітними, яким до настання права на пенсію залишилось 10 і менше років, інформації щодо віку набуття такого права.

Нині за законодавством право на призначення пенсії за віком мають особи, які досягли віку 60, 63 та 65 років. При цьому вік особи, при досягненні якого вона матиме право на пенсію, визначається залежно від наявності необхідного страхового стажу. Визначення пенсійного віку або віку набуття права на пенсію вирішується для кожної особи індивідуально та потребує підтвердження відповідними відомостями Пенсійного фонду України.

Такі достовірні відомості необхідні службі зайнятості для розрахунку періоду отримання допомоги з безробіття, який для осіб передпенсійного віку складає 720 календарних днів. Підтвердження віку набуття права на пенсію потрібне і в разі працевлаштування зареєстрованих безробітних цієї квотної категорії на нове робоче місце із компенсацією роботодавцю фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску. Тож за орієнтовними даними така офіційна інформація упродовж року знадобиться близько 1000 зареєстрованим безробітним.

Під час спілкування за круглим столом директорка обласного центру зайнятості Galina Korinna (Галина Корінна), її заступниця Tatyana Kasimceva (Тетяна Касімцева) та начальниці відділів Наталья Владимировна Гончарук і Светлана Карпович узгодили з начальником головного управління Пенсійного фонду в Житомирській області Іваном Заінчковським та начальниками управлінь Наталією Пінчук і Валерієм Ковальовим робочі моменти надання таких відомостей зареєстрованим безробітним за їх особистими зверненнями до об’єднаних управлінь Пенсійного фонду України в Житомирській області за місцем їх фактичного проживання.