оп
06.02.2019 | 16:30

З учнівською молоддю 8-11 класів Бігунського закладу загальної середньої освіти та Нововелідницького освітнього навчального закладу та спеціалістами з профорієнтації Овруцької районної філії обласного центру зайнятості відбулася низка зустрічей, щоб допомоги школярам у професійному самовизначенні.

Восьмикласники розширили свої знання про світ професій та були ознайомлені з п’ятьма основними типами професій за опитувальником Клімова: «людина-людина», «людина-техніка», «людина-знакова-система», «людина-художній образ», «людина-природа». Під час спілкування були використані профорієнтаційні ігри: «Ким я хочу бути?», «Від ознаки – до професії, «Гра з тінню», «Шифрограма», які допомогли дітям краще засвоїти знання про професії.

 З учнями 9-11 класів було обговорено фактори, які впливають на вибір професії та формулі вибору професії: «Хочу-Можу-Треба (врахуванню знань, здібностей, психологічних особливостей та потреб ринку праці). Для  випускників було проведено тестування за методикою Є.Клімова та надано рекомендації  щодо професійних нахилів та здібностей кожному учню. Також  були використані вправи «Країну будуємо, суспільство формуємо»,  «Асоціації», «До якого типу професій належить вислів».

Школярі переглянули анімаційні ролики про професії та були ознайомлені з веб-базованою онлайн платформою з профорієнтаційного тестування "Моя професія. Консультаційна мережа" та «Навігатором вибору професії». Також спеціалісти провели бесіду щодо ключових навичок, які будуть актуальними у найближчий час: координація в команді, орієнтація на клієнта, здатність до ведення переговорів, креативність, емоційний інтелект, критичне мислення, що і є запорукою успішного працевлаштування в майбутньому.