12.01.2021 | 00:00

Сьогодні у рубриці #ЦПТО_ДСЗ знайомимо ще з одним закладом професійно-технічної освіти.

Понад 30 тисяч українців здобули нових фах або ж підвищили рівень компетенції в Львівському центрі професійно-технічної освіти. А 90% випускників наразі забезпечені роботою.

З 2009 року створений і функціонує Львівський центр професійно-технічної освіти ДСЗ, покликаний оперативно реагувати на потреби роботодавців у кваліфікованих кадрах як Львівщини, так і Західного регіону в цілому.

Нині Львівський ЦПТО має ліценції для підготовки спеціалістів за 16 професіями. Сьогодні в освітньому закладі можна освоїти фах електрогазозварника, монтажника санітарно-технічних систем і устаткування, оператора котельні, машиніста (кочегар) котельні, продавця продовольчих товарів, продавця непродовольчих товарів, касира торговельного залу, водія трамвая, водія тролейбуса, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва (базова освіта, категорія А1), візажиста, перукаря, манікюрника, монтера кабельного виробництва, фермера та оператора з обробки інформації та програмного забезпечення.

У 2014 році у Львівському ЦПТО відбулася подія, яка вплинула на якість підготовки потенційних бізнесменів: Львівський обласний центр зайнятості та Львівський ЦПТО ДСЗ підписали тристоронній договір про співпрацю з Фондом Горста Рогуша (Німеччина). У рамках взаємодії фахівці ЦПТО разом із виконавчим директором згаданого Фонду Екгартом Керайном розробили для майбутніх підприємців навчальну програму «Успіх можна спланувати». Слід зазначити, що завдяки співпраці вдалося реалізувати цікаву ініціативу. З числа спеціалістів ЦПТО була сформована група, яка, пройшовши навчання і перейнявши досвід німецьких колег, набула навичок тренерської роботи. Згодом за методом «водоспаду» стала передавати знання безробітним, проводячи тематичні лекції. Під час занять тренери вчать слухачів аналізувати продуктивність використаного часу, обговорюють інструменти та стратегії таймменеджменту, окреслюють маркетингові плани. Загалом у межах міжнародної співпраці з Фондом Горста Рогуша (Німеччина) навчальною програмою «Досягнення успіху у підприємницькій діяльності через розвиток самомотивації» охоплено 740 майбутніх бізнесменів. А в 2017 році на запрошення Фонду 5 львівських тренерів відвідали німецьке місто Вупперталь, де ознайомилися із роботою приватних підприємств малого та середнього бізнесу.

Із січня 2016 року і до сьогодні в Львівському ЦПТО проводиться навчання за професією тракторист – як для безробітних за скеруванням центрів зайнятості, так і для інших мешканців краю за кошти юридичних і фізичних осіб. До слова, Львівський ЦПТО ДСЗ – єдина в Україні освітня установа, де створені умови для підвищення рівня кваліфікації трактористів аж за 9 категоріями.

Навчання відбувається на замовлення роботодавців, за участю яких і розробляються плани та програми з урахуванням багаторічного досвіду специфіки профнавчання дорослого населення. До того ж представники кадрових служб фірм і компаній, зазвичай, присутні на кваліфікаційних іспитах слухачів ЦПТО. Отож відразу мають шанс оцінити якість професійної освіти, дібрати потрібних працівників, а безробітні – працевлаштуватися.

У Львівському ЦПТО також проводиться підвищення кваліфікації за 18 напрямами, зокрема: «Основи підприємницької діяльності», «Технології комп’ютерної обробки інформації», «Технічне обслуговування та ремонт сільськогосподарської техніки», «Нові технології виробництва цегли», «Дотримання безпечних умов праці при опалюванні ПОУ» та ін.

Відрадно, що до Львівського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості звертаються по допомогу в підготовці фахівців колеги з інших регіональних служб зайнятості, зокрема Сумської, Донецької, Хмельницької, Луганської, Волинської, Закарпатської, Тернопільської областей, де нестача кваліфікованих працівників є доволі відчутною. І саме навчання дорослого населення, зокрема й у центрі ПТО, допомагає частково знизити амплітуду коливань між попитом і пропозицією робочої сили.

Нагадуємо, що в  системі служби зайнятості функціонують 11 центрів профтехосвіти. Це 95 спеціальностей, широкий вибір курсів цільового призначення, свідоцтво державного зразка. І звичайно, довгоочікувана робота за новим фахом. 

Детальніше про Львівський ЦПТО за посиланням: http://www.lcptodcz.lviv.ua/