13.10.2021 | 09:51

12 жовтня в обласному центрі зайнятості відбулась нарада з директорами міських центрів зайнятості і районних філій, під час якої обговорили підсумки роботи за 9 місяців 2021 року та проблемні питання діяльності.

У вступному слові директорка обласного центру зайнятості Galina Korinna звернула увагу присутніх на стійку тенденцію до зменшення кількості безробітних на Житомирщині та головну проблему на сьогодні – заборгованість з виплати матеріального забезпечення зареєстрованим безробітним.

«Якщо порівняти з 2020 роком, то на 1 жовтня поточного року у службі зайнятості було зареєстровано на ​5000 безробітних менше. Це хороший знак для нас – значить, в області є робота і люди пішли працювати. Разом з тим, ми маємо критичну ситуацію з виплатою допомоги по безробіттю. Ви знаєте, що через нестачу коштів, які акумулюються у Фонді загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, фінансування для виплати допомоги безробітним надходить із великими затримками. Щомісяця наша область потребує 50-60 мільйонів гривень аби виплатити безробітним допомогу, яка передбачена законодавством. Переконана, що мінімізувати цю проблему ми можемо єдиним способом – ефективніше шукати людям роботу, аби вони швидше ставали зайнятими. До цього я вас і закликаю» - сказала Галина Корінна.

Детальний аналіз стану ринку праці у січні-вересні 2021 року зробила начальниця відділу статистики та прогнозування Лариса Барчук. Вона повідомила, зокрема, що послугами служби зайнятості в області користувались цьогоріч близько 63600 осіб, з яких понад ​15700 осіб були працевлаштовані. На сьогодні статус безробітного в області мають близько 13500 жителів області, з яких майже ​11300 отримують допомогу по безробіттю.

Проаналізувавши за окремими показниками роботу центрів зайнятості і філій, Лариса Барчук звернула увагу, що в жовтні фіксується поступове збільшення реєстрації вакансій, а останні три робочі дні – різке зростання потреби у працівниках: реєструється щодня по 300 - 400 заявок від роботодавців. За її словами, жовтень має бути сприятливим для пошукачів роботи і результативним у роботі служби зайнятості.

Під час наради 10 директорів центрів зайнятості і філій прозвітували про діяльність за 9 місяців нинішнього року. На підставі озвучених ними питань та загальних проблем, які стоять на заваді успішній роботі обласної служби зайнятості, керівники базових підрозділів отримали завдання збільшувати кількість партнерів-роботодавців, легальних вакансій та швидкість їх укомплектування з числа безробітних.

Більше фото - на нашій сторінці у Фейсбуці https://www.facebook.com/ztocz