10.03.2017 | 11:45

Реформування Збройних Сил, яке проводиться Міністерством оборони України, породжує соціальні питання, пов’язані з адаптацією до нових умов життя та діяльності громадян, звільнених у запас або у відставку з військової служби. Більшість військовослужбовців, які залишили Збройні Сили, перебувають у працездатному віці і мають високий освітній рівень. Вони готові реалізувати свій потенціал в цивільних умовах, але в багатьох випадках освічені та працездатні громадяни, залишаючись не працевлаштованими, потрапляють в групу соціального ризику, адже вагома частина військовослужбовців не мають цивільної спеціальності або за час служби отримали вузькоспеціалізовану військово-професійну підготовку.

Днями відбулася урочиста церемонія випуску курсів професійного навчання з перепідготовки військовослужбовців, які впродовж трьох місяців проходили навчання на базі 31-го гарнізонного будинку офіцерів завдяки програмі НАТО - Україна та за сприяння Хмельницького центру.

У своєму виступі директор Новоград-Волинського міського центру зайнятості Віктор Сербін висловив своє переконання, що економічний потенціал Новоград-Волинського району живе і це видно не лише по успішному наповненню бюджетів усіх рівнів, а й по руху робочої сили на ринку праці. Так, лише за минулий рік до служби зайнятості надійшло понад 4 тисячі вакансій підприємств, установ, організацій. Переважна кількість з них була укомплектована та частина (близько 800 вакансій) та і не була заповнена. Через відсутність, у першу чергу, претендентів, які б відповідали фаховому рівню цих замовлень. Крім того, певною проблемою є невисока заробітна плата, що складає близько 4000 грн. Адже шукач роботи відчуває потребу у заробітній платі більш високого рівня, пристойних умовах праці та соціальному захисті.

Директор підкреслив, що служба зайнятості всіляко підтримує та заохочує будь-яку ініціативу шукачів роботи для їх навчання та самореалізації. Було запропоновано скористатися послугами служби зайнятості, інформаційним потенціалом на предмет ознайомлення, які саме професії найбільше користуються попитом та підприємствами, які їх потребують. Віктор Андрійович висловив свою думку і щодо доброї справи, яку робить представництво НАТО в Україні щодо отримання нової професії тим, хто залишив військову службу і висловив сподівання, що кожен слухач курсів знайде застосування своїх знань саме в цьому регіоні.

Секретар міської ради Олена Пономаренко виразила подяку усім військовослужбовцям, які у непростий для нашої країни час стали на захист єдності та територіальної цілісності держави. Зазначила, що місто Новоград-Волинський – військове містечко, адже у місті дислокується місцевий військовий гарнізон, підрозділи якого одними з перших були задіяні у антитерористичній операції на сході України. А також наголосила: «Сьогодні, ми всі розуміємо, що вам, колишнім військовослужбовцям, досить важко адаптуватися до цивільного життя та знайти своє місце на сучасному ринку праці. Особливо проблема соціальної адаптації до нових умов життя, яка пов’язана з необхідністю перепідготовки на нові професії, актуальна для людей працездатного віку, які повернулися із зони бойових дій. Тому, від імені міського голови Віктора Весельського, депутатського корпусу міської ради та себе особисто щиро дякую всім, хто долучився і підтримує реалізацію в Україні програми з перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку з військової служби».

Також перед присутніми виступили офіцер з фінансових питань Управління з питань політичних відносин та політики безпеки Міжнародного секретаріату НАТО (штаб квартира НАТО) Еммануель Хунтцінгер, проректор з науково-педагогічної роботи Хмельницького національного університету, професор Сергій Матюх, директор 31 гарнізонного будинку офіцерів у місті Новограді-Волинському Юрій Краснобокий та випускник регіональних курсів професійного навчання військовослужбовців.

Під час церемонії вручення свідоцтва державного зразка і міжнародні сертифікати про успішне закінчення курсів, що фінансуються Трастовим фондом програми НАТО «Партнерство заради миру», отримали 26 слухачів за напрямом підготовки «Менеджмент» та 25 – за напрямом підготовки «Дизайн», які тепер матимуть можливість реалізувати себе у цивільному житті та працевлаштуватися за даними фахами.

Наразі, ще 25 слухачів розпочали навчання за напрямом підготовки «Менеджмент», завдяки участі у даному Проекті, мета якого – забезпечення професійного навчання, сприяння працевлаштуванню, надання інформаційних, консультаційних, профорієнтаційних послуг військовослужбовцям, які підлягають звільненню та особам, звільненим з військової служби.