19.05.2023 | 16:59

За підсумками шести періодів реалізації державної програми “єРобота” у 2023 році (подані заяви з 1 лютого по 23 квітня) 68 бізнес-планів від подавачів із Житомирщини були схвалені рішенням Державного центру зайнятості. Вони отримають мікрогранти на створення або розвиток бізнесу на загальну суму 16,2 млн грн.

Середній розмір гранту – близько 241 тис. грн. В процесі реалізації бізнес-проєктів отримувачі грантів створять 137 нових робочих місць.

Найбільш активною за кількістю учасників була V хвиля:  від жителів Житомирщини надійшла 41 заява на отримання мікрогранту, 17 з яких були підтримані на загальну суму понад чотири мільйони гривень. Подавачі запланували відкриття дитячої перукарні, мінісироварні, закладу швидкого харчування, магазину продуктів, створення парку, започаткування виробництва вишиваних виробів і різноманітних виробів з металу, а також розширення існуючих бізнесів.

У VI хвилі – 10 переможців. Вони отримають в середньому по 239 тис. грн і працевлаштують 20 людей. Підприємці-початківці запланували відкрити у Житомирі СТО й започаткувати промислове виробництво шкіряних виробів, а в Олевську – створити кав’ярню-пекарню.  Бізнесмени з досвідом за грантові кошти мають наміри розширити підприємство твердопаливних котлів у Звягелі, відкрити цех з виготовлення напівфабрикатів у Черняхові, виготовляти декоративні панелі з МДФ і розширити кав’ярню-бутік у Житомирі та відкрити кафе й кав’ярні в Андрушівці, Малині та на Ємільчинщині.

Нагадаємо, за грантовою програмою “Власна справа” проєкту єРобота громадяни України віком від 18 до 65 років можуть отримати мікрогранти від 50 до 250 тис грн. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць. А учасники бойових дій, які планують створити бізнес, можуть отримати до мільйона грн.  

Заяви разом з бізнес-планом можна подати через портал Дія. Там же можна ознайомитись з термінами подачі заяв по кожній хвилі. Обов’язковою умовою отримання коштів є створення робочих місць. Грантові кошти повертаються державі шляхом сплачених податків і обов'язкових зборів у процесі діяльності впродовж трьох років.

Детальну інформацію щодо процедури отримання мікрогранту ви можете отримати у будь-якому центрі зайнятості, а також на офіційному вебсайті Державної служби зайнятості в рубриці “Мікрогранти” .

Подати заяву можна прямо зараз: https://is.gd/KT7RoW. По 21 травня триває 8 хвиля прийому заяв цього року.

Консультації щодо складання бізнес-плану фахівці обласного центру зайнятості надають щоденно, зокрема і в телефонному режимі за номерами: 0(412) 43-20-40 та 063-214-41-75 або щосереди в режимі Zoom-конференції (анонси заходів дивіться на сторінці обласної служби зайнятості у Фейсбуці або в телеграм-каналі.

Онлайн-підтримка: https://t.me/DCZ_Zhytomyr.