12.07.2018 | 17:58

Про це стало відомо сьогодні, 12 липня, під час прес-конференції «Реалізація пілотного проекту «Рука допомоги» в Баранівській ОТГ Житомирської області», яка відбулась у Центрі розвитку місцевого самоврядування.

Пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку, впродовж 2017 року охопив близько 4500 учасників у Львівській, Полтавській і Харківській областях, з яких 176 – отримали безпроцентну  позику для відкриття підприємницької діяльності й створення нових робочих місць.

-  Мета проекту – відпрацювати механізми, які допоможуть повернути на ринок праці та до активного життя членів малозабезпечених сімей, які живуть за рахунок субсидій від держави, а також внутрішньо переміщених осіб – зазначила координатор проекту  Інна Шинкаренко.

Вона конкретизувала, що у 2018 році проект продовжить діяти як пілотний у трьох вищезазначених областях, а також в одній з об’єднаних громад у Житомирській, Чернігівській і Донецькій областях. А досвід впровадження проекту невдовзі стане підгрунтям для закону, після прийняття якого новітні механізми боротьби із бідністю будуть запроваджені на всій території України на постійній основі. 

На Житомирщині проект почне діяти у Баранівській міській об’єднаній територіальній громаді. Потенційними його учасниками можуть бути близько 430 жителів, які належать до малозабезпечених або є вимушеними переселенцями. Перші 20 учасників були затверджені на обласній комісії з питань реалізації проекту, засідання якої відбулось напередодні прес-конференції під головуванням начальника департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Юрія Прокопця. Один з учасників – Валентин Багрій, який претендує на отримання позики для зайняття підприємницькою діяльністю, представив на розгляд комісії свій бізнес-план «Надання послуг з ремонту автомобілів (створення СТО).

Проект є реальним важелем збільшення надходження до місцевого бюджету та легалізації найманої праці – переконаний начальник управління соціального захисту населення Баранівської ОТГ Володимир Цицюра.

Необхідним і дієвим цей проект на Житомирщині назвала і заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна Касімцева. Вона зазначила, що нині в службі зайнятості області зареєстровано понад 14 тис. безробітних, з яких близько 6300 «підпадають» під дію проекту «Рука допомоги», оскільки є малозабезпеченими. Тож служба зайнятості, як головний партнер реалізації проекту, наразі веде активну роз’яснювальну роботу серед населення з метою розширення кола його учасників.