11.01.2023 | 09:47

Воєнний 2022-й рік видався сутужним у всіх сферах життєдіяльності країни. Зайнятість населення, як складова економічного блоку – серед тих, які зазнали суттєвих змін і втрат.

Державна служба зайнятості не припиняла свою діяльність упродовж року, певний час надаючи  безробітним послуги онлайн, з дистанційною реєстрацією і комунікацією. Через різке зниження попиту на працівників в умовах війни, загальні результати діяльності служби виявились не такі значущі, як могли би бути. Для порівняння: у 2022 році отримали роботу 12816 жителів Житомирщини, тоді як у 2021-му – 21646 осіб, або на 40% більше.  

Натомість торік запрацювали нові урядові програми, в успішній реалізації яких брала участь державна служба зайнятості. Про них згадаємо більш детально:

  • Грант на власну справу – одна з шести програм в рамках проєкту єРобота. За півроку дії програми 123 підприємці Житомирщини отримали можливість створити новий або ж розширити діючий бізнес. Загальна сума таких інвестицій в економіку області перевищує 28 млн грн. Отримувачі грантів запланували створити майже 300 нових робочих місць. Логічно, що дія програми пролонгована і на 2023 рік.
  • “Армія відновлення”. Люди, які втратили роботу, можуть долучитися до ремонтно-відновлювальних робіт, відбудови житлових будинків, пошкоджених у результаті бойових дій, підготовки до використання захисних споруд цивільного захисту, заготівлі дров, облаштування та обслуговування пунктів обігріву (пунктів незламності) і т.і. Житомирщина – одна з 9 областей країни, які приєднались до програми. За підсумками 2022 року 81 безробітний у 10 громадах працювали на суспільно корисних роботах, їм виплачено загалом понад 369 тис. грн.

Серед новацій, які були запроваджені торік, також:

- Єдиний портал вакансій https://jobportal.dcz.gov.ua. створений завдяки спільним зусиллям Міністерства економіки України, Державної служби зайнятості та провідних українських сайтів з пошуку роботи (Work.ua, robota.ua, novarobota.ua, PidBir, grc.ua - сайт з пошуку роботи , Jooble). З моменту запуску порталу у вересні було оброблено понад 1,5 млн запитів щодо пошуку нової роботи. Інформація на сайті оновлюється онлайн, а в базі сукупно налічується понад 120 тисяч вакансій.

- Розробка та реалізація проєктів разом з порталом державних послуг “Дія”. Безпосередньо на порталі та через мобільний застосунок можна було подати заяву на отримання/скасування статусу безробітного, а роботодавцям – пакет документів на компенсацію від держави за працевлаштування переселенців. Тільки через мобільний застосунок за спрощеною системою у 2022 році обласна служба зайнятості опрацювала понад 14400 заявок на отримання статусу безробітного та понад 2400 заявок про припинення реєстрації.

У 2023 році державна служба зайнятості планує розширення активних програм зайнятості, зокрема з професійного навчання, а також продовження дії програми надання мікрогрантів для бізнесу.

Тож підтримуємо економічний фронт далі. Разом – до Перемоги!