16.09.2016 | 14:58

У продовження унікального дослідження тенденцій попиту на професії в області триває проведення глибинних інтерв’ю з роботодавцями. 15 вересня представники Житомирського обласного центру зайнятості – заступник директора Тетяна Касімцева та начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Світлана Карпович – провели робочі зустрічі з менеджерами з персоналу трьох ринкоутворюючих підприємств області: ПАТ «Житомирський завод огороджувальних конструкцій», ТОВ «Житомирський завод металевих конструкцій» та ТОВ «Грайф Флексіблс Україна».

Житомирський завод огороджувальних конструкцій розпочав свою діяльність ще у 1976 році. Четверте десятиріччя для підприємства – це показник зрілості, стабільності та усталених традицій. Це показник якості продукції, що застосовується при будівництві промислових, цивільних та сільськогосподарських споруд. Сучасна продукція підприємства зазнала змін, як у кількісному переліку, так і в якісних показниках. Звертаючи увагу на найвищі вимоги клієнтів.

Житомирський завод металевих конструкцій спеціалізується на виробництві будівельних металевих конструкцій. Сьогодні завод забезпечує металоконструкціями супермаркети і торгові центри, промислові підприємства, серед яких пивзавод «Оболонь», тютюнові фабрики, складські і логістичні комплекси, льодові стадіони, тенісні корти і гольф-клуби, пішохідні мости.

ТОВ «Грайф Флексіблс Україна» – лідер з виробництва високоякісної промислової упаковки – поліпропіленових виробів (мішків біг-бегів, шпагату, поліпропіленової тканини), яке було засноване на базі одного з лідерів хімічної галузі - підприємства «Хімволокно» м. Житомир. Компанія з іноземним капіталом має сучасні виробничі технології, глобальну

систему поставок, має власну розвинену інфраструктуру та матеріально-технічну базу, що дозволяє виробляти і відвантажувати якісну продукцію точно в строк.

Вивчаючи поточну і перспективну потребу вказаних підприємств у кадрах, обидві сторони діалогу дійшли висновку, що наразі основна проблема, яка потребує нагального вирішення – «кадровий голод», нестача досвідчених спеціалістів робітничих професій. Не припиняється витік кваліфікованої робочої сили за кордон.

Найбільш затребуваними сьогодні є швачки, електрогазозварники. На підприємствах для усіх бажаючих пропонується навчання безпосередньо на робочому місці, поліпшуються умови праці та соціальної сфери. Керівники відділів кадрів зізнаються, що шукають працьовиті руки на усій території України, пропонуючи вахтовий метод роботи.

Представники служби зайнятості розповіли кадровим менеджерам про послуги, якими можуть скористатися роботодавці з метою добору працівників: це і організація професійного навчання потенційних працівників, відібраних з числа безробітних, за професіями, затребуваними на підприємстві; можливість «перевірити» майбутнього працівника в реальних умовах праці під час стажування чи тимчасових робіт, які організуються спільно з місцевими центрами зайнятості; отримання матеріального заохочення за працевлаштування окремих категорій безробітних – щомісячну компенсацію упродовж року єдиного соціального внеску, а також можливість для досвідчених працівників без офіційного документа про освіту підтвердити свою кваліфікацію за результатами неформального професійного навчання на підприємстві.