21 лютого заступник директора Житомирського обласного центру зайнятості Тетяна Касімцева, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Світлана Карпович, провідний фахівець з питань зайнятості відділу сприяння працевлаштуванню Надія Кухарець відвідали Романівський район. Вони побували у новоствореній Миропільській об’єднаній громаді та на підприємстві ТОВ «Літліс».
Т.Касімцева розповіла представникам Миропільської об’єднаної громади про початок реформування державної служби зайнятості з метою підвищення якості надання послуг населенню і роботодавцям. Так, районні центри зайнятості стануть філіями обласного центру зайнятості та більше не займатимуться адміністративно-господарською роботою. Основним їх завданням буде безпосереднє спілкування з відвідувачами та налагодження зв’язків з роботодавцями. С.Карпович зауважила, що служба зайнятості не створює робочі місця, а здійснює надання допомоги в укомплектуванні підприємств персоналом, інформування роботодавців про професійно-кваліфікаційний склад осіб, які зареєстровані в центрі зайнятості, надання компенсації роботодавцям за створення нових робочих місць, організує громадські та інші роботи тимчасового характеру, професійне навчання, стажування безробітних на замовлення роботодавців, сприяння у проведенні роботодавцями співбесід та зустрічей із кандидатами на вільні робочі місця, проводить ярмарки професій, інформує роботодавців про зміни в законодавстві щодо надання соціальних послуг службою зайнятості.
Директор центру зайнятості Зінаїда Кубюк проінформувала представників місцевого самоврядування про те, що в Романівському районі 247 роботодавців використовують найманих працівників, ще 12 проводять свою діяльність на території району, хоч зареєстровані за межами Романівщини. Торік лише 177 роботодавців потребували кадрового поповнення - мали в цілому 634 вакансії, з яких 525 були укомплектовані центром зайнятості.
За півтора місяці цього року 89 роботодавців подали до центру зайнятості 205 вакансій, на які було працевлаштовано 123 безробітних.
Голова Миропільської територіальної громади Валерій Гиндич розповів, що до складу територіальної громади входять шість населених пунктів, на території яких зареєстровано 234 роботодавців, з яких 166 – це приватні підприємці. На території громади працює три підприємства - ТОВ «Граніт», «Миропільська фабрика «Веснянка» та ТОВ «Літліс», в яких зайнято майже 180 жителів. Також розпочало свою діяльність підприємство з іноземними інвестиціями «Романівліс», де планується створити 11 робочих місць. Проте з пошуком працівників на ці місця є проблеми: потрібні фахівці зі знанням англійської мови, оскільки устаткування іноземного виробництва, а його налагодження проводиться в online-режимі англійською мовою.
Керівник об’єднаної громади схвально відгукнувся про співпрацю з районним центром зайнятості щодо добору працівників на місцеві підприємства та організації тимчасової зайнятості безробітних.