25.07.2023 | 18:17

Ваучер - це документ, що дає право деяким категоріям громадян безоплатно підвищити свій освітньо-кваліфікаційний рівень, пройти перепідготовку чи підвищити кваліфікацію. 

Місце навчання можна обирати з-поміж професійно-технічних та вищих навчальних закладів, підприємств, установ та організацій, які мають ліцензію на провадження такого виду діяльності за затвердженим Міністерством економіки Переліком професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер.

На сьогодні у цьому переліку – близько 80 робітничих професій і понад 40 спеціальностей.

Серед професій - такі популярні і затребувані нині, як швачка, тракторист, токар, фрезерувальник, продавець, молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими; кухар, кравець, закрійник, робітник фермерського господарства, електромонтер, оператор верстатів з програмним керуванням, верстатник, водій, машиніст, слюсар, оператор котельні, провідник пасажирського вагона, дорожній робітник, складач поїздів, бджоляр та інші.

До переліку поширених і потрібних нині спеціальностей, як-то агрономія, автомобільний транспорт,  ветеринарна медицина, геодезія та землеустрій, психологія, менеджмент, економіка,  кібербезпека та захист інформації, у травні цього року (відповідно до наказу Мінекономіки від 11 квітня 2023 року № 2040) додані такі сучасні як комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка, біотехнології та біоінженерія, комп’ютерні науки, мікро- та наносистемна техніка, озброєння та військова техніка, підприємництво та торгівля, терапія та реабілітація, цивільна безпека. 

Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на сьогодні - це майже 27 тис. грн. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно.

На підставі ваучера можна пройти:

  1. перепідготовку за робітничою професією;
  2. підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю;
  3. підготовку на наступному рівні освіти (крім ступеня доктора філософії, кандидата наук та доктора наук); 
  4. спеціалізацію або підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями.

Зверніть увагу! Ваучер видається одноразово. Особа самостійно обирає форму та місце навчання, а також професію або спеціальність, за якою хоче пройти перепідготовку, навчання або підвищення кваліфікації.

Повну інформацію щодо можливостей отримання ваучера на навчання можна отримати в найближчому підрозділі служби зайнятості або на офіційному порталі Державної служби зайнятості в рубриці «Ваучер».

Консультації щодо отримання ваучерів та подальшого навчання на Житомирщині – у відділі активних програм зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном: 067-687-98-51.