08.12.2016 | 15:47

Робоча група Житомирського міського центру зайнятості на чолі із директором В.Сторожук відвідала ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну», який вже 7 років є першим за рейтингом серед професійно-технічних навчальних закладів Житомирщини.

Метою зустрічі було обговорення напрямів спільної роботи, що дало б ефективний результат громаді Житомирщини в забезпеченні ринку праці кваліфікованими робітничими кадрами.

При спілкуванні з учнями та педагогами виникає розуміння єдності педагогічного і учнівського колективів, відчуття корпоративного духу – всі зайняті практичною роботою чи навчанням.

Особливе захоплення викликали навчальні класи та майстерні, що укомплектовані сучасною технікою та обладнанням, необхідним для навчального процесу. Учні в кожній творчій майстерні мають уніформу. Учні першого курсу (кухарі) готують тефтелі під різними соусами; учні другого та четвертого курсів (швачки, кравці) працюють в швейних майстернях, виконуючи замовлення роботодавців; майбутні адміністратори, агенти з організації туризму в холі гуртожитку відпрацьовують процес зустрічі клієнтів, поселення їх у діючий при училищі готель, укладають договори на отримання туристичних послуг. Гарне обладнання кабінетів, де відпрацьовують навики офіціанти, бармени, майстри ресторанного обслуговування, багато роботи вже зроблено по створенню хостелу. Також отримали інформацію про можливість скористатись послугами по виготовленню швейних виробів чи візажистів, перукарів, комп’ютерними послугами та оцінили сертифіковану продукцію (напівфабрикати власного виробництва), що продається в буфеті училища.

«Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну навіть незручно називати просто навчальним закладом, адже це цілий комплекс взаємопов’язаних міні-підприємств, які вчать дітей реальному трудовому життю та дають прибуток закладу,» - резюмує Валентина Григорівна, директор центру зайнятості.

«Чи є проблемою працевлаштування чи влаштування на практику випускників училища?» – цікавимось у його директора С.Мосейчук. На що отримуємо відповідь: «Для того, щоб отримати нашого учня на практику

роботодавці заздалегідь укладають з нами відповідні договори. До

червня 2017 року всі місця розплановані. Крім того, для проходження практики ми надаємо перевагу місцевим підприємствам, щоб податки на зароблені ними кошти лишались в бюджеті міста».

Мета педагогічної системи «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну»: учити й учитися мистецтву жити серед людей і для людей, жити у дружбі, злагоді, керуючись принципами толерантності.

Випускники закладу затребувані роботодавцями, мають гарантовані місця працевлаштування, отримують найвищий можливий кваліфікаційний рівень у професії, вчаться у найкращих, беруть участь у різних конкурсах професійної майстерності і стають їх призерами.