21.06.2022 | 14:32

З початку березня й до 20 червня у центрах зайнятості та філіях в Житомирській області було зареєстровано 984 внутрішньо переміщені особи. Найбільше їх звернулось з Донецької області (226 осіб), з м.Київ та Київської області (відповідно 176 та 158 осіб), а також Харківської, Херсонської та Луганської (від 60 до 90 осіб).

Серед вимушених переселенців, які вирішили шукати роботу на Житомирщині, найбільше молоді (понад 40%) та людей середнього віку (30%). Більшість із приїжджих мають вищу або неповну вищу освіту, близько третини – професійно-технічну, інші – повну загальну середню. Жінок серед них удвічі більше, ніж чоловіків (660 і 324 відповідно).

Нову роботу за сприяння служби знайшли 182 переселенці. Найбільше працевлаштував Житомирський міський центр зайнятості – 78 осіб, Новоград-Волинський – 33 особи та Андрушівська районна філія – 20 осіб. Працюють переміщені співвітчизники на підприємствах різних сфер діяльності, найбільше серед них швачок, комплектувальників проводів, лікарів різних спеціалізацій, продавців, слюсарів, водіїв, менеджерів, операторів машин та устаткування. Багатьом із переселенців вдалося влаштуватись на керівні посади різного рівня: начальниками відділу кадрів, цеху чи виробництва, завідувачем аптеки, головним бухгалтером, архітектором та ін.     

Задля працевлаштування на Житомирщині 51 переселенець в односторонньому порядку розірвав трудові відносини з роботодавцем, які опинились у зоні бойових дій. Для цього внутрішньо переміщеній особі достатньо подати відповідну заяву в центрі зайнятості, який і бере на себе обов’язок повідомити роботодавця, Пенсійний фонд і податкову службу про припинення трудового договору.

94 роботодавці Житомирщини вже звернулись за компенсацією витрат на оплату праці 183 працевлаштованих ними внутрішньо переміщених осіб. З трьох мільйонів гривень, виділених урядом в рамках цієї програми для області, 442 тис.грн вже виплачені роботодавцям, а майже 1,2 млн. грн  замовлено. Детальніше про компенсації витрат на оплату праці ВПО – https://cutt.ly/nKhCF31.

Щодо послуг служби зайнятості роботодавцям телефонуйте: 0(412) 43-20-37.

Маєте запитання щодо діяльності служби зайнятості – телефонуйте нам на «гарячі» лінії 063-214-41-75 і 097-417-84-96 або пишіть у телеграм-чат обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_Zhytomyr.