16.02.2016 | 17:41

Упродовж січня 2016 року послугами служби зайнятості щодо сприяння у працевлаштуванні скористались 677 незайнятих жителів м.Малина та Малинського району, 146 зайнятих громадян отримали консультаційні та інформаційні послуги. З них статус безробітного у січні отримала 71 особа. Кількість отримувачів матеріального забезпечення становила 533 особи, середньомісячний розмір виплаченої допомоги по безробіттю у січні склав 1611,8 грн.

Серед безробітних: 33% – сільське населення, 59% становили жінки, 47% – молодь у віці до 35 років, кожна третя особа не здатна на рівних конкурувати на ринку праці.

Протягом січня у міському центрі зайнятості було зареєстровано 143 вакансії, 25 осіб працевлаштовані, навантаження на одне робоче місце в середньому складало майже 7 осіб. Середня тривалість пошуку роботи склала 138 календарних днів, проти 106 торік. Не приваблюють шукачів роботи низька заробітна плата, що пропонується роботодавцями, відсутність належного транспортного сполучення, водночас існує невідповідність професійно-кваліфікаційного складу шукачів роботи заявленим вакансіям.

Служба зайнятості не створює робочі місця, а надає допомогу в укомплектуванні підприємств персоналом, здійснює інформування роботодавців про професійно-кваліфікаційний склад осіб, які зареєстровані в службі, надає компенсацію роботодавцям за створення нових робочих місць, організовує громадські та інші роботи тимчасового характеру, професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців, сприяє у проведенні роботодавцями співбесід та зустрічей із кандидатами на вільні робочі місця, інформує та консультує роботодавців індивідуально.

Серед негативних тенденцій, які останнім часом спостерігаються на ринку праці м. Малина та Малинського району, – перехід ряду підприємств на скорочений графік роботи, призупинення діяльності ряду підприємств та масові вивільнення працюючих, скорочення вакансій.

Нововведеннями розпочався рік і для служби зайнятості – скорочення фахівців та модернізація функціоналу і технологічних прийомів при організації підбору підходящої роботи громадянам та укомплектування вакансій, заявлених роботодавцями.

На базі Малинського міського центру зайнятості розпочато впровадження дослідної апробації нового регламенту роботи центрів зайнятості щодо задоволення потреб клієнтів (алгоритму дій та виконання функцій). На даний момент у центрі зайнятості ведеться обслуговування первинних клієнтів двома адміністраторами залу. Саме ці фахівці виконують функції диспетчера, профінформатора та спеціаліста з працевлаштування. Якщо ж підходящої роботи немає, то тоді клієнт, який шукає роботу, скеровується до сектору розвитку кар’єри, де відбувається персональна робота з особою з пошуку роботи. За два тижні роботи пілотного проекту до Малинського МЦЗ за послугами звернулось 107 осіб, із яких лише 30 отримали статус безробітного. Адміністратори залу видали 29 направлень на працевлаштування і працевлаштували 12 осіб. Це позитивна тенденція.

Фахівці Житомирського обласного центру зайнятості провели навчання у зв’язку з тим, що функції деяких фахівців змінилися. Робота ведеться на головний результат – підвищення рівня працевлаштування шукачів роботи та рівня забезпечення працівниками роботодавців, які подали вакансії.

Малинщину останнім часом відвідало багато гостей як із різних районів Житомирщини, так і з широкого кола фахівців державної служби зайнятості, які приїздили щоби перейняти досвід у пілотного центру зайнятості. У програмі гостювання на Малинщині, окрім виробничих процедур, які зокрема включають зустрічі з роботодавцями, ще і пізнавальні краєзнавчі екскурсії.