Вчись! Працюй! Україну з нами будуй!
Під таким гаслом у Малині 25 листопада відбувся ярмарок професій «Планування кар’єри: max-info, min-risk», організований Малинським міським центром зайнятості на базі розважального комплексу «Замок Володарів», учасниками якого стали понад 250 осіб. Цей захід є своєрідним майданчиком, який дає змогу обміну інформацією роботодавцям, зацікавленим у кваліфікованих фахівцях, представникам вищих навчальних закладів, які готують працівників, особам, що переймаються професійними перспективами. Зустрітися і опрацювати питання збалансованості попиту-пропозиції кваліфікованих кадрів на місцевому ринку праці, однаково важливо як для очільників уповноважених управлінь, підприємств, які потребують нових кадрів, так і для навчальних закладів, які їх готують, і для самих осіб, їх наставників, які готуються до професійного визначення. Спілкування стало корисним для всіх присутніх, до того ж яскравість зустрічі запам’ятається на довго як емоційно, так і інформаційно.
На ярмарку були присутні представники органів влади міста та району, соціальні партнери, представники від військкомату, школярі, вчителі, батьки. Директор центру зайнятості Тетяна Ободзинська розпочала захід з привітання від імені Державної служби зайнятості. Наголосила на тому, що опанування професією, яка б мала попит на ринку праці, набуття компетенцій для кар’єрного становлення є продуктивним шляхом до зайнятості. Акценти сьогодення зміщені від регулювання поточною ситуацією на ринку праці до профілактики безробіття, зокрема профорієнтаційна робота, що проводиться центром зайнятості, спрямована на зосередження вибору професії з урахуванням таланту особистості з одного боку та потреб ринку праці – з іншого.
У своєму виступі міський голова Олексій Шостак запевнив учнів, що Малинщині потрібні професіонали. Акцентував на зацікавленості у розвитку перспективних кадрів та готовий їх підтримати від міської влади: «Перелік молодіжних питань досить широкий, але серед них є найпріоритетніші: це здобуття освіти та працевлаштування, які вирішуються на даному заході». Олексій Григорович висловив вдячність Малинському міському центру зайнятості за професіоналізм у професійному орієнтуванні учнівської молоді, забезпеченні розвитку трудового та інтелектуального потенціалу в необхідних економічних галузях міста для зміцнення кадрового потенціалу Малинщини.
Захід проводиться щорічно, і вже традиційним стали звернення роботодавців Малинщини до учнівської молоді. Цьогоріч до школярів звернувся представник одного із ринкоутворюючих підприємств міста ТОВ «ЮНІГРАН» - заступник генерального директора Петро Толкач, який наголосив на тому, що професійне становлення має бути не абстрактним, а конкретним, відповідним часу та потребам ринку праці.
Про потребу у кваліфікованих військових професіях офіцерського складу довів присутнім старший офіцер відділу комплектування Малинського військкомату капітан Ігор Музика.
Випускникам шкіл довела актуальну інформацію щодо вступної компанії 2017року доктор педагогічних наук, заступник директора Вінницького регіонального центру оцінювання якості Людмила Марцева, зокрема про особливості проведення зовнішнього незалежного тестування.
Свої освітянські послуги презентували представники 10 вищих навчальних закладів: Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» (м. Київ), Національного транспортного університету (м. Київ), Національного авіаційного університету (м.Київ), Житомирського агроекологічного університету, Житомирського державного університету ім. І. Франка, Житомирського державного технологічного університету, Житомирського інституту медсестринства, Житомирського військового інституту ім. С.П. Корольова, навчально-наукового інституту національної академії внутрішніх справ.
Традиційно допомогу у професійному самовизначені надали фахівці Житомирського обласного центру зайнятості, які провели співбесіди з учнями, виявляючи їх професійну схильність за допомогою тестових методик.
Сподіваємось, що участь у заході дозволила учням краще та глибше пізнати себе, визначити схильність до тієї чи іншої професійної діяльності, усвідомити власні таланти.
Під час роботи ярмарку фахівці центру зайнятості розповсюдили буклети, довідники та іншу друковану літературу на допомогу майбутнім професіоналам.
Тема вдалого вибору професії завжди актуальна для майбутніх випускників загальноосвітніх шкіл, їхніх батьків та вчителів, тому що рішення сьогоднішніх абітурієнтів може вплинути на динаміку розвитку ринку праці відповідного регіону, й усієї країни в цілому. З поглибленням дисбалансу між пропозицією й попитом на робочу силу для значної частини молодих дипломованих спеціалістів – представників, так званих «модних» професій – не буде роботи, а виходом з цієї ситуації стане перекваліфікація. Державна служба зайнятості систематично організовує різноманітні інформаційно-роз’яснювальні заходи для учнівської молоді з метою врегулювання кваліфікаційного дисбалансу, пріоритетів і можливостей як сьогодні, так і на перспективу.
* * *
Вибір професії – це вибір трудового життєвого шляху, сфери втілення своїх сил, знань та умінь. Проблема професійного самовизначення гостро постає перед старшокласниками в процесі формування орієнтирів на майбутнє. Випускники загальноосвітніх навчальних закладів потребують підтримки і кваліфікаційної допомоги у власному професійному виборі. Ким бути? Правильно обрана професія сьогодні – запорука матеріального та морального благополуччя завтра. Допомога державної служби зайнятості в цьому є своєчасною та доцільною.
25 листопада на базі Бердичівського НВК №10 відбувся ярмарок професій, спрямований на актуальність робітничих професій, яких потребує сучасний ринок праці, а також на ознайомлення випускників шкіл міста із навчальними закладами м.Бердичева та Житомира.
Відкрила захід заступник директора Бердичівського міського центру зайнятості Світлана Сірацька, яка наголосила, що подібні заходи є важливими для випускників, котрі стоять перед вибором професійної діяльності: «Кожен крок повинен бути добре виваженим, цілком усвідомленим, інакше, чекає розчарування, даремно витрачені роки та батьківські кошти».
Продовженням заходу стала презентація навчальними закладами професій та спеціальностей в різноманітних форматах: вірші, спів, гумористичні сценки, гра на музичних інструментах, фільми та слайди.
Старшокласники та батьки цікавились умовами вступу, наявністю бюджетних місць. Інформацію вони отримували із перших вуст, і в цьому перевага ярмарку професій. Навчальні заклади допомогли учням збагатити знання про великий світ професій. Обрати професію – це відповідальний крок на все життя.