31.10.2018 | 14:10

Відбувся семінар з жінками у Коростишівській районній філії обласного центру зайнятості за участю представників служб у справах дітей Коростишівської міської ради та райдержадміністрації, начальника районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді. Наразі проходить інформаційна кампанія центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Візьміть дитину в родину», тому безробітним жінкам було надано інформацію про усиновлення, опіку (піклування), про прийомну сім’ю, патронатну сім’ю та дитячий будинок сімейного типу.

Було зазначено, що у прийомну сім’ю прийомні батьки можуть взяти на виховання та спільне проживання за оплату від одного до чотирьох дітей-сиріт та додатково передбачено відрахування страхових внесків на пенсійне страхування.

У будинку дитячого типу дітей на вихованні має бути не менш як п’ять. Батьки-вихователі проходять навчання (курс підготовки) кандидатів в опікуни. Діти у прийомних сім’ях та будинках дитячого типу перебувають до досягнення ними 18-річного віку, а в разі продовження навчання – до його закінчення (не пізніше досягнення ними 23 років).

В Україні впроваджується нова форма сімейного виховання, якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя. Сімейний патронат допомагає дітям, які втратили батьків або чиї батьки не здійснюють своїх батьківських обов’язків унаслідок різних причин, які зазнали наслідків батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також немовлятам, від яких матері відмовились відразу після народження. Патронатний вихователь виконує обов’язки на професійній основі, розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до п’яти прожиткових мінімумів для працездатної особи. Патронатні вихователі підлягатимуть загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а платником єдиного внеску на здійснення цього страхування визначено роботодавця. Для патронатних вихователів гарантовані: заробітна плата, кошти на дитину, професійна підтримка.

Спеціалісти служб запросили до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитись сімейним теплом із такими дітьми.