22.05.2020 | 14:13

Сьогодні, 22 травня, в управлінні майном виконавчого апарату Житомирської обласної ради відбулась відеоконференція з комунальними підприємствами щодо можливості отримання ними допомоги по частковому безробіттю у разі припинення або скорочення ними діяльності через карантин.

«У спільній власності територіальних громад області на даний час перебуває 24 юридичні особи – суб’єкти підприємництва. Сім із них прийняли розпорядчий документ про зупинення (скорочення) діяльності в період карантину і мають право на отримання такої допомоги. Санаторій «Дениші» вже скористався цією можливістю» - розповів начальник управління Володимир Казьмірик.

Детальні роз’яснення порядку надання допомоги по частковому безробіттю підприємствам з числа малого і середнього бізнесу надали учасникам конференції представники обласного центру зайнятості: начальниця відділу організації надання послуг роботодавцям Светлана Карпович і начальниця юридичного відділу Марина Агафонова. Вони розповіли, що скористатись фінансовою допомогою можуть роботодавці з числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які не припинили трудові відносини з найманими працівниками у зв'язку із зупинкою чи скороченням своєї діяльності через карантинні обмеження, і не мають заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску останні 6 місяців. Розмір виплат встановлюється із розрахунку двох третин тарифної ставки/окладу працівника, але він не вище – 4723 грн.

Поінформували представників комунальних підприємств і про законодавчі зміни в порядку отримання допомоги по частковому безробіттю, які набудуть чинності після їх офіційного оприлюднення. Йдеться, передусім, про подовження терміну з 30 до 90 днів після зупинки діяльності, упродовж яких роботодавець може подати документи на отримання допомоги. Також можливість скористатись державною підтримкою надана і підприємцям без найманої праці, а сама сума допомоги не буде оподатковуватись.

Фахівчині служби зайнятості відповіли на конкретні запитання учасників відеоконференції. Так, представники підприємств дізнались, що допомога не буде надана працюючим пенсіонерам, а також якщо зупинка діяльності була оформлена як простій. А підприємства, які у березні самостійно розрахувались з працівниками, можуть з квітня звернутись за отриманням допомоги по частковому безробіттю.