14.12.2016 | 11:08

У Чуднівському районному центрі зайнятості за участю широкого кола громадськості відбувся круглий стіл на тему «Співпраця служби зайнятості з соціальними партнерами в період проведення реформ». До обговорення актуальної теми долучились голова районної державної адміністрації Петро Яригін, голова районної ради Павло Домашенко, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Іван Заінчковський та керівник Чуднівського об’єднаного управління Андрій Очередько, робоча група Житомирського обласного центру зайнятості на чолі з директором Ігорем Іщенком, голова районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських, селищних рад - Карповецький сільський голова Сергій Мельник, Тютюнниківський сільський голова Микола Михалюк. Метою проведення даного заходу є орієнтація служби зайнятості у нових викликах на ринку праці для уникнення непередбачених ситуацій, пов’язаних з проведенням реформ у всіх сферах народного господарства, в управлінні державних установ, фондів, децентралізації сільських громад.

Ігор Іщенко ознайомив присутніх з послугами служби зайнятості та результатами роботи обласного і районного центрів зайнятості за 11 місяців 2016 року. Він зазначив, що кількість безробітних, як в цілому по області, так і в Чуднівському районі, у порівнянні з минулим роком зменшилась: по області на 12%, по району – на 5%. Разом з тим, у районі суттєво розширилась сфера прикладання праці: у 2016 році в центрі зайнятості було зареєстровано 570 вакансій, що на третину більше, ніж торік. Більша кількість пропозицій роботи дозволила працевлаштувати більшу кількість безробітних – 427 осіб.

Директор Чуднівського районного центру зайнятості Йосип Годованюк довів до відома присутніх завдання та участь служби зайнятості в умовах децентралізації місцевих органів влади, акцентуючи увагу на тому що «основне завдання служби зайнятості - не зареєструвати особу, не надати їй статус безробітного, а надавши комплекс послуг - працевлаштувати».

Павло Домашенко наголосив на потребі налагодження співпраці районного центру зайнятості з об’єднаними територіальними громадами району.

В обговоренні питань співпраці центру зайнятості з сільськими та селищними радами та результатів спільної роботи, взяли участь присутні сільські голови, які очолюють сільські громади вже кілька каденцій поспіль. Вони поділилися баченням подальшої спільної роботи в умовах реформування, дали пропозиції щодо внесення змін в законодавство про зайнятість населення (громадські роботи за умов 100% фінансування за рахунок Фонду, повернути дотації роботодавцям, збільшити фінансування для виплати одноразової допомоги для відкриття власної справи).

Сергій Мельник, голова районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських, селищних рад висловив спільне бачення своїх колег щодо необхідності законодавчих змін щодо виключення членів особистих селянських господарств з категорії зайнятого населення, оскільки така зайнятість та отримання від неї прибутку є досить умовними. Як правило, робота в особистому селянському господарстві спрямована на отримання продукції для власного споживання. Справжньою причиною, яка «прив’язує» багатьох селян до власних господарств, є лише відсутність можливості знайти гідну роботу.

Петро Яригін, голова районної державної адміністрації, підбив підсумки обговорення, довів до сторін діалогу подальші завдання з питань зайнятості населення району та побажав плідної і результативної роботи в умовах реформування служби зайнятості та територіальних громад.