оп
26.11.2018 | 15:47

В рамках проведення декади зайнятості для людей з інвалідністю фахівці Хорошівської районної філії обласного центру зайнятості спільно з соціальними партнерами провели семінар для осіб з обмеженими фізичними можливостями  за участю 16 зареєстрованих безробітних.

Розпочала захід директор філії Оксана Альбрехт, яка розкрила основний зміст послуг, що надає служба зайнятості для людей з інвалідністю. Вона підкреслила, що усім шукачам роботи даної категорії населення, які звертаються у центр зайнятості, надаються інформаційні та консультаційні послуги з пошуку роботи, професійної орієнтації, відповідно до рекомендацій медико-соціальної експертної комісії, а також здійснюється підбір підходящої роботи, відповідно до наявних у особи кваліфікації, знань, професійних інтересів, здібностей та, обов'язково, з урахуванням особистих побажань.

Начальник відділу надання соціальних послуг Наталія Ткач відмітила, що з кожним роком зростає кількість осіб з обмеженими фізичними можливостями, які звертаються до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні. Протягом 10 місяців поточного року на обліку в центрі зайнятості перебувало 189 осіб з інвалідністю. Завдяки наданню комплексу послуг та зростанню індивідуального підходу до вирішення проблем кожного такого громадянина, за допомогою служби зайнятості в цьому році працевлаштувалося 25 осіб з інвалідністю, пройшли професійне навчання семеро безробітних з обмеженими фізичними можливостями, двоє безробітних отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності, дві особи з інвалідністю були зайняті на  громадських роботах та ще двоє –  у роботах тимчасового характеру.

Перший заступник начальника Хорошівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Наталія Савчук розповіла учасникам семінару  про зміни щодо нарахування пенсій по інвалідності після прийняття Пенсійної реформи,  ознайомила з послугами веб-порталу  на сайті Пенсійного фонду.

Корисну інформацію повідомила й головний спеціаліст по контролю за призначенням та виплатою пенсій органу Пенсійного фонду УПСЗН Хорошівської РДА Анна Кальватинська, яка розкрила питання забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з обмеженими фізичними можливостями та відповіла на численні питання присутніх.

 У доповнення головний спеціаліст відділу з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління праці та соціального захисту населення РДАСвітлана Свобода розповіла про можливості забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації.

На завершення семінару профконсультант філії Алла Фесенко дала мотиваційні установи на успіх та запропонувала рекомендації щодо підвищення впевненості у власних силах. Учасники також переглянули відео, яке сприятиме подоланню перешкод та бар’єрів у працевлаштуванні.