10.07.2018 | 16:51

Про це сьогодні, 10 липня, під час тренінгу в обласному центрі зайнятості радились представники окремих об’єднаних громад, приватні підприємці та кадрові менеджери підприємств. Їм презентували німецьку програму для розвитку бізнесу Senior Experten Service  (укр.переклад – Служба Старших Експертів; скорочено – SES).  Участь у програмі передбачає можливість залучення в якості консультанта провідного німецького фахівця з метою отримання кваліфікованої допомоги в діяльності, пошуку нових перспектив чи ресурсів для розвитку.

Вітаючи учасників зібрання, заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна Касімцева підкреслила важливість успішного розвитку підприємств та громад в області. «Якщо будуть розвиватись підприємства, - будуть нові робочі місця, а служба зайнятості якраз і зацікавлена у розширенні можливостей для працевлаштування населення. Тому ми й ініціювали проведення такого тренінгу аби донести до ширшого кола наших партнерів переваги участі у цій програмі» - зазначила вона.

Презентувала програму SES голова правління Фонду громади Житомира, експерт з регіонального розвитку Жанна Соловйова. Вона розповіла, що за підтримки німецьких експертів в Україні вже реалізовано близько 60 проектів, з них п’ять - у Житомирській області. Задоволені результатами участі у програмі Агенція регіонального розвитку у Житомирській області,  ГО “Берегиня Полісся” та компанія "Fortress". За їхніми рекомендаціями запрошують експертів вже й інші організації області. Проте, як звернула увагу ведуча тренінгу, поки жодна громада в Україні не скористалась таким інструментом для покращення діяльності.

«Було б добре, щоб Житомирщина була першою. Програма SES може стати точкою росту для залучення фінансових ресурсів, які необхідні громадам для розвитку. Більш того, кілька громад можуть об’єднати зусилля й запросити експерта спільно» - висловила пропозицію Ж.Соловйова.  

Таку можливість, як реальну перспективу, жваво обговорювали під час і навіть після завершення тренінгу голова Чоповицької селищної громади Михайло Філоненко та заступники голів Хорошівської і Новоборівської селищних рад -  Василь Зіник і Руслан Семеній. Вони радились, як правильно описати завдання для експерта, які умовно визначаються як «1001 спосіб добування грошей». Адже громади на місцях розробили чимало власних проектів, для реалізації яких шукають необхідні кошти.

Участь у тренінгу взяли також представники Баранівської міської ОТГ, Червоненської ОТГ (Андрушівський район), Кленівської сільської ради (Новоград-Волинський район), Вільської сільської ради (Черняхівський район), приватні підприємці з Бердичева, Попільні, Черняхова й Радомишля, фахівці з кадрів кількох житомирських підприємств та заступник директора обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Тетяна Денисенко.

 Всі учасники тренінгу-презентації отримали анкети-заявки на участь у програмі Senior Experten Service, які обдумають з активом громад чи керівниками підприємств щодо перспективи запрошення міжнародного експерта.