оп
06.05.2016 | 10:35

Одним із способів додаткової мотивації до праці, надання матеріальної підтримки безробітним особам та іншим категоріям населення є участь у оплачуваних громадських роботах. Громадські роботи не тільки дають можливість отримати додатковий заробіток, а й задовольняють потреби громади та суспільні потреби, мають економічну, соціальну та екологічну користь для регіону.

Тривалий час Любарський РЦЗ співпрацює із сільськими та селищною радою району у напрямі організації та проведення громадських робіт. Організація такої діяльності надає місцевим громадам можливість виконувати роботи, що відповідають потребам територіальної громади, залучати безробітних до виконання суспільно корисних робіт. Ці роботи дають позитивний результат як для безробітних, так і для населених пунктів, в яких вони проживають. Адже завдяки проведенню громадських робіт в населених пунктах підтримуються чистота й порядок.

Цього року плідно співпрацювали з центром зайнятості у напрямі організації громадських робіт Старочорторийська, Новочорторийська, Громадська, Стрижівська, Липненська, Авратинська, Юрівська, Бичівська, Малобраталівська, Горопаївська сільські ради та Любарська селищна рада. Зайнятість у громадських роботах з початку року, де фінансування здійснюється на паритетних умовах за рахунок коштів органів місцевого самоврядування (місцевих бюджетів) та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, отримали 77 безробітних.

Направлені безробітні виконували роботи з благоустрою територій населених пунктів, придорожніх смуг, упорядкування кладовищ, місць меморіальних поховань, пам'ятників, братських могил. Як бачимо, через громадські та інші роботи тимчасового характеру вдається розв'язати низку актуальних питань, а з іншого боку — за відсутності постійних місць роботи, на деякий час залучити безробітних до легальної зайнятості з гарантованим заробітком.

Є сподівання, що впродовж року місцеві органи влади, які ще не передбачили кошти на організацію громадських робіт, переглянуть свої видатки та спрямують на фінансування таких робіт.

Зважаючи на значимість громадських та інших робіт тимчасового характеру Любарський районний центр зайнятості і надалі буде проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу серед роботодавців з питань залучення осіб, котрі перебувають у пошуках роботи, до тимчасової зайнятості.