20.01.2020 | 20:27

Сьогодні, 20 січня 2020 року,  відбулась публічна презентація Концепції інституту спеціалізованого кар’єрного радника - проєкту державної служби зайнятості, який з грудня 2019 року пілотується в Житомирській області. Проєкт передбачає, що  обслуговуванням певних категорій населення, які мають особливі потреби чи перешкоди у працевлаштуванні, займатимуться окремі фахівці служби зайнятості - спеціалізовані кар’єрні радники. Мета нововведення – розробка комплексного підходу до вирішення питань працевлаштування та зайнятості громадян, які неконкурентоспроможні або малоконкурентні на ринку праці.

Участь у заході взяли заступниця голови Житомирської обласної державної адміністрації Наталія Остапченко, голова благодійного фонду "Стабілізейшен Суппорт Сервісез" Дермот Гамільтон, виконавчий директор об’єднання організацій роботодавців Житомирської області Юрій Гамкрелідзе, заступник директора обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Тетяна Денисенко, представники служби зайнятості, органів влади різного рівня, громадських організацій, волонтери.

«Соціальна місія служби зайнятості – одна з найважливіших у суспільстві. Без перебільшення, тут допомагають знайти своє місце в житті. Новий проєкт - це дуже серйозний напрямок вашої роботи і я дуже вдячна, що ви будете цим займатись. Важливо, що індивідуальну підтримку матимуть учасники антитерористичної операції. Щоб адаптуватись у мирному житті і відчувати себе потрібними – їм необхідна робота. Це додатковий соціальний захист наших ветеранів» - зазначила Н.Остапченко.

Презентувала концепцію пілотного проєкту начальниця управління надання послуг населенню Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості Інна Бондіні. Вона розкрила стратегічні цілі проєкту, охарактеризувала групи населення, яких обслуговуватиме новий фахівець у службі зайнятості, особливості надання ним послуг та етапи впровадження нових напрацювань у діяльність служби зайнятості по всій країні. Так, підтримку й індивідуальне комплексне обслуговування матимуть учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, звільнені з місць відбуття покарання, безробітні без професії, досвіду роботи та з кількарічною перервою в трудовій діяльності, а також інші особи, які потрапили в складні життєві обставини. Після завершення пілотування на Житомирщині, коригування проєкту й навчально-тренінгового періоду, орієнтовно з травня 2020 року спеціалізовані кар’єрні радники запрацюють у всіх областях України.

«Житомирська – одна з найінноваційних серед обласних служб зайнятості. Довіряючи цей проєкт житомирянам, ми впевнені, що отримаємо відпрацьовану концепцію в такому вигляді, щоб її можна було зручно й ефективно поширити для впровадження на всю Україну» - підсумувала І.Бондіні.

Директор Житомирського обласного центру зайнятості Галина Корінна поінформувала присутніх про перші підсумки апробування проєкту в області. Вона розповіла, що методи поглибленого індивідуального обслуговування проблемних, з точки зору працевлаштування, безробітних випробовуються на практиці у чотирьох центрах і філіях: Бердичівському і Новоград-Волинському міських центрах зайнятості та Малинській міській і Черняхівській районних філіях обласного центру зайнятості. В них визначили окремих фахівців, які надаватимуть послуги «особливим» клієнтам, провели обстеження складу безробітних та виокремили персональні справи тих, які мають низькі шанси швидкого влаштування на роботу й потребують індивідуального супроводу. Вже ведуться прийоми таких відвідувачів, є перші працевлаштовані і напрацьовані пропозиції до коригування концепції проєкту.

«За півтора місяця, відколи працюємо в проєкті, ми переконуємось в його необхідності і доцільності.  Колеги з міст і районів, які безпосередньо апробують нові методи в роботі, говорять що в сучасних умовах людям, які опинились у складних життєвих обставинах, фактично ніде отримати фахову психологічну підтримку, не кажучи вже про особистісну адаптацію чи проведення мотиваційних тренінгів. Я переконана, що ми на правильному шляху і від запровадження таких фахівців повсюдно у службі зайнятості, будемо мати переваги і переконливі результати» - сказала Г.Корінна.

Дермот Гамільтон, голова благодійного фонду "Стабілізейшен Суппорт Сервісез", з яким на державному рівні зі службою зайнятості підписаний меморандум про співпрацю, також висловився за підтримку і розвиток нового проєкту для допомоги ветеранам і постраждалому населенню.

«Ми плануємо цього року провести інформаційну кампанію та промотувати цю програму, зокрема через радіо, аби залучити ветеранів до послуг служби зайнятості і надати їм можливість скористатись послугами спеціалізованого кар’єрного радника» -  резюмував він.