17.08.2021 | 19:42

Другий день перебування на Житомирщині представників Донецької і Луганської служб зайнятості видався дуже інформативним та насиченим. Спершу колеги відвідали Житомирський міський центр зайнятості, який на сьогодні має найновіше приміщення з усіма можливостями і зручностями для надання якісних послуг з підбору роботи чи працівників. Потім побували на найкращих підприємствах Житомира, які за своєю продукцією відомі у багатьох країнах світу: АТ «Житомирський маслозавод» - компанія «Рудь» і ТОВ з іноземними інвестиціями «Ферпласт-Україна».

З діяльністю центру зайнятості, який обслуговує жителів Житомирської міської ОТГ і Житомирського району, а також ситуацією на легальному ринку праці ознайомила гостей директорка Валентина Сторожук. Вона, зокрема, повідомила, що цьогоріч майже 1000 роботодавців зареєстрували у центрі зайнятості близько 6000 вакансій.

Отримували послуги понад 12,5 тис. пошукачів роботи, з яких понад 3,8 тис. були працевлаштовані. Місцевий ринок праці характеризується значною кількістю спеціалістів з вищою освітою серед безробітних (68% загальної кількості), жінок (близько 66%), а також найбільш чисельною віковою групою безробітних 45+ (44%).

Головний акцент у співпраці з роботодавцями центру зайнятості міста Житомира – на потужні підприємства, з високим рейтингом довіри серед пошукачів роботи, які взмозі забезпечити місцем праці десятки, а то й сотні безробітних. Так, компанія «Рудь», що є лідером серед українських виробників морозива, надає постійну зайнятість близько 800​ жителям громади. Окрім того, щороку запрошує кількасот житомирських безробітних на сезонні роботи тривалістю до семи місяців. Президент компанії Петро Рудь особисто зустрів делегацію працівників служб зайнятості, адже цінує їхню роботу і глибоко поважає директорку обласного центру зайнятості Galina Korinna.

Екскурсію підприємством «Ферпласт-Україна», яке вже 20 років у Житомирі виробляє аксесуари для домашніх тварин, провів гостям зі східних областей її почесний директор Вальтер Дзордан. Він розповів, що на підприємстві працює нині близько 45​0 працівників, але у зв’язку зі зростанням попиту на продукцію, яка експортується у 90 країн світу, восени планується запуск ще одного виробничого майданчика на 200 робочих місць. Потрібні будуть оператори автоматичних і напівавтоматичних ліній верстатів та установок, швачки та верстатники. Тож замовлення на пошук робочих рук у центрі зайнятості значно зросте.

На завершення робочого дня делегація з Донеччини і Луганщини відвідала Національний музей космонавтики імені Сергія Корольова. Завтра ж, перед від’їздом до Хмельницької області, колеги завітають ще до Любарська районна філія Житомирського ОЦЗ.