10.10.2016 | 16:48

З нагоди відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю в Радомишльському районному центрі зайнятості відбулося засідання круглого столу за участю директора О.Кучерявенко, першого заступника голови адміністрації В.Приймака, начальника управління праці та соціального захисту населення О.Волинець, представника районної ради О.Лисак та роботодавців.

Віктор Приймак озвучив проблемні питання щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати та легалізації зайнятості населення, а також підбив підсумки роботи робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

Директор центру зайнятості Олена Кучерявенко поінформувала про виконання програми зайнятості населення на період до 2017 року, наголосила на тому, що постійно проводиться робота щодо збільшення обсягів працевлаштування шукачів роботи. За направленням служби зайнятості з початку року працевлаштовано 376 осіб, з них 224 безробітних, що на 6,1 % більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Рівень працевлаштування безробітних становить 28,4%. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат єдиного внеску працевлаштовано 19 безробітних, в тому числі 7 осіб, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці. Також було наголошено, що для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня вимогам роботодавців, за направленням центра зайнятості упродовж 2016 року професійне навчання проходили 108 безробітних. Рівень працевлаштування після закінчення навчання становить 100%. Кількість вільних робочих місць, заявлених підприємствами, установами й організаціями протягом 9 місяців 2016 року зросла на 4,5 % і на початок жовтня становить 401 одиниця. Навантаження безробітних на 1 робоче місце становить 26 осіб.

У своєму виступі Олена Волинець зазначила, що управлінням праці належна увага по наданню послуг приділяється соціально незахищеним групам, зокрема громадянам з інвалідністю, малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, вимушено переміщеним особам, демобілізованим учасникам АТО та їх сім’ям.

Підбиваючи підсумки круглого столу, Віктор Приймак зауважив, що бідність позбавляє людей необхідних можливостей та умов, які дозволяють забезпечити гідний рівень життя, і тільки спільними зусиллями бізнесу і влади можливо подолати бідність українського суспільства і забезпечити населення гідною працею.