12.10.2016 | 15:51

До Всесвітнього дня дій за гідну працю спеціалісти Попільнянського районного центру зайнятості ініціювали проведення засідання круглого столу «Гідна людська праця – основа економічного зростання підприємств та країни». Учасниками заходу стали: заступник голови Попільнянської РДА, начальник управління праці то соціального захисту населення, головний державний інспектор з питань додержання законодавства про працю, директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, в. о. начальника служби у справах дітей, начальник сектору у справах сім’ї, молоді і спорту, голова профспілкової організації працівників малого і середнього бізнесу Попільнянського району «Єднання», голова районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу, головний спеціаліст Попільнянського бюро правової допомоги.

Соціальні партнери об’єдналися, щоб обговорити ситуацію в районі щодо основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин, а також привернути увагу суспільства, органів державної влади до вирішення питань соціального захисту, подолання бідності, забезпечення повної зайнятості та гідної праці.

Проблеми, які сьогодні хвилюють кожного – це неспроможність працівника прогодувати себе і свою родину, розпач пенсіонерів, які не мають грошей на ліки та предмети першої необхідності, шок, що очікує населення від перших платіжок за житлово-комунальні послуги на фоні інфляційного зростання. Все це ставить на перше місце критерії гідної праці.

Всі присутні стверджували, що гідна праця – це справедлива оплата праці, створення нових високотехнологічних робочих місць, безпека на робочому місці, сприяння професійному та кар’єрному зростанню, забезпечення трудових прав, колективний договір та право об’єднуватися в профспілки.

Дійшли до висновку, що кожна людина повинна мати роботу, яка дозволила б їй гідно прожити життя, задовольняючи основні потреби. Зайнятість є найголовнішим чинником на шляху досягнення цієї мети. Потрібно вживати відповідні заходи для задоволення потреб людей, які шукають роботу, а саме: гарантувати ефективний соціальний захист і дотримання прав громадян у трудовому законодавстві та на практиці, адже підвищення життєвого рівня і зростання економіки формують зайнятість; створювати реальні робочі місця для чоловіків, жінок та молоді. А це і є основа економічного зростання підприємств та країни.

На закінчення учасниками круглого столу були розроблені пропозиції щодо спільних дій із забезпечення основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин, зокрема щодо забезпечення повної зайнятості працюючих, легалізації робочих місць у малому бізнесі та пріоритетності гідного соціального захисту для своїх громадян.