14 березня в обласному центрі зайнятості відбулась нарада директорів міських та районних центрів зайнятості. Участь в обговоренні нової політики зайнятості, проголошеної Міністром соціальної політики А.Ревою під час колегії 2 березня, взяли керівники регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги, департаментів економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва, а також праці та соціального захисту Житомирської облдержадміністрації.
Директор обласного центру зайнятості Галина Корінна, відкриваючи нараду, процитувала висловлювання Прем’єр-Міністра, який брав участь у колегії Міністерства соцполітики «Про реформування соціальної сфери у 2016 році та основні завдання Мінсоцполітики на 2017 рік. Володимир Гройсман сказав "у системі працевлаштування має бути змінено фокус з утримання безробіття на створення робочих місць». У зв’язку з цим перед службою зайнятості поставлені нові завдання: значно активізувати роботу щодо комунікації з роботодавцями, налагодити тісну співпрацю зі всіма структурними підрозділами органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськими організаціями, які займаються питаннями працевлаштування і трудової міграції. Питанню трудової міграції приділена головна увага. Адже останні дані свідчать, що 5 млн. громадян нині працює за кордоном, а 80% населення мають намір виїхати за межі України, що веде до демографічної кризи. Між тим, як акцентував увагу регіональний представник Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Дмитро Ярошенко, на цьому ринку послуг нині чимало шахраїв, які користуються неосвіченістю людей: 99% компаній, які пропонують влаштування на роботу за кордоном, працюють нелегально. У Житомирі правомірні надавати такі послуги лише дві компанії. Тому усім землякам перед реалізацією своїх намірів виїхати за кордон Ярошенко радить звертатись лише у ліцензовані компанії, а підказати які та надати достовірну інформацію про них можуть фахівці асоціації за телефоном гарячої лінії 0-800-309-875.
Обласна служба зайнятості всебічно і тісно розпочала співпрацювати з регіональним центром вторинної правової допомоги, аби відвідувачів центрів зайнятості забезпечувати інформацією про їх права і обов’язки та як діяти в тих чи інших критичних ситуаціях. На рівні місцевих бюро спільні заходи для безробітних організуються вже другий рік, а з обласним центром зайнятості така угода була підписана вперше, під час наради. Як повідомила заступник директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Радушинська, вона зокрема передбачає створення дистанційного консультаційного пункту з надання правової допомоги на базі Житомирського міського центру зайнятості.
До спілкування з керівниками центрів зайнятості запросили також представників Головного управління Національної поліції України в області та регіонального центру комплектування Держприкордонслужби України для узгодження проведення спільних інформаційних заходів серед безробітних щодо залучення їх до проходження служби.
Наступний блок питань, які розглянули на нараді, це ситуація на ринку праці області та можливості служби зайнятості ще ефективніше на неї впливати. Як було зазначено, цього року центрам зайнятості вдається досягати позитивної динаміки з працевлаштуванням – кількість людей, забезпечених роботою за два місяці 2017 року, зросла на 30% у порівнянні з 2016 роком. Це стало можливим завдяки активізації співпраці з роботодавцями та збільшенню на третину кількості поданих ними вакансій. Загалом стали зайнятими упродовж минулих двох місяців майже 5,5 тис. жителів області.