13.05.2017 | 10:53

12 травня в Житомирській міськраді відбувся форум роботодавців, де говорили про трудову міграцію та співпрацю між підприємцем і працівником. А тим часом фахівці обласного та міського центрів зайнятості провели майстер-клас для учнів щодо вибору професії, а на пішохідній вулиці Михайлівській перед сотнями відвідувачів свою продукцію та послуги демонстрували 57 роботодавців та 30 навчальних закладів.

Форум роботодавців мер Житомира називає своєрідним діалогом між роботодавцями, навчальними закладами та владою міста, в результаті якого можна буде створити сприятливі умови праці в місті.

«Завдання цьогоріч – набрати ті спеціальності, які необхідні Житомиру. Ми формуємо міське замовлення на систему освіти, так як від минулого року ми фінансуємо цю систему. Тому вкотре звертаюсь до бізнесу, визначте ті професії, які вам потрібні, ми готові допомагати», – каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Попри все, каже президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, люди масово виїжджають за кордон. Експерт розповідає: за офіційними даними минулоріч працювати до Польщі виїхало близько 10 тисяч українців.

Одночасно як у міськраді йшла жвава дискусія щодо зниження кількості трудових мігрантів із Житомира на вулиці Михайлівський розгорнувся ярмарок вакансій.

Потенційних роботодавців для своїх учнів та студентів шукали і навчальні заклади, серед яких і Житомирський технологічний університет. «У нас на сьогоднішній день пріоритетними напрямками є кібербезпека, ІТ-технології, мегатроніка і т. п. Тобто ті напрямки, які є затребувані на європейському ринку праці, і тому ті іноземні партнери, які приходять в регіон, вони завжди звертаються до нас і проявляють зацікавленість», – ділиться представник центру розвитку кар’єри ЖДТУ Юлія Богоявленська.

Тим часом у прес-центрі міської ради працівники обласного та міського центрів зайнятості провели для житомирських школярів майстер-клас із професійного самовизначення. Учні 6-7 класів християнської школи «Всесвіт» складали назви професій із переплутаних слів, писали вірші, малювали портрет «ідеального учня» та розповідали, ким хочуть стати. Так вони пізнавали світ професій і вивчали себе. Школярі та їхні вчителі були приємно вражені різноманітності та пізнавальності запропонованих фахівцями служби зайнятості сучасних вправ та завдань і переконливо стверджували, що обов’язково будуть звертатися до них у разі необхідності по допомогу у виборі професійного майбутнього.

Також бажаючі мали змогу пройти профорієнтаційне тестування з метою професійного самовизначення, за результатами якого кваліфіковані консультант і психолог центру зайнятості провели відповідні бесіди з учнями, надали школярам поради зі вступу до навчальних закладів.