01.02.2018 | 17:58

Про це сьогодні, 1 лютого, йшла мова під час семінару-навчання фахівців з профорієнтації Житомирської обласної служби зайнятості на тему «Професійна орієнтація – ефективний та якісний напрям служби зайнятості як сервісної та сучасної установи».

На початку семінару директор обласного центру зайнятості Галина Корінна розставила основні акценти, на які необхідно звернути увагу в профорієнтаційній роботі у нинішньому році. Фахівці підбили підсумки своєї діяльності у 2017 році та під керівництвом начальника відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості Тетяни Кравчук спланували роботу на 2018 рік. Було зазначено, що торік профорієнтаційними послугами служби зайнятості скористались понад 110 тис. жителів області, з них майже 43 тис. безробітних та 26,4 тис. учнів шкіл. У цьому році нововведенням у роботі стане запровадження комплексного профорієнтаційного супроводження учнів старших класів.

Спільно із заступником начальника зазначеного відділу Вікторією Прус учасники семінару розробляли заходи обласної служби зайнятості на 2018 рік з реалізації Програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки. Ними, зокрема, буде передбачено запровадження клубної форми роботи з окремими категоріями населення.

Фахівці з профорієнтації Катерина Виговська та Наталія Опанасюк провели практичне заняття щодо використання в роботі оновлених методик тестування – «ПрофКонсультант» та «Оптант Плюс».

З профконсультантами проведені цікаві та корисні вправи. Зокрема, вправа «Дерево очікувань та корзина досягнень», мета якої - налагодження психологічного клімату групи, визначення цілей для досягнення успіху в 2018 році. Вправа «Пріоритети життя» проведена з метою усвідомлення цінностей та розстановки пріоритетів життя, визначення сенсу життя кожного. Щодо вправи «ціКаві та надзвиЧайні», то її було порекомендовано фахівцям використовувати на семінарах з орієнтації на підприємницьку діяльність. Вправа «Кроки клієнтів» матиме практичну цінність у застосуванні на семінарах та тренінгах з досягнення цілей, мотивації, досягнення мети.

Підсумовуючи захід, всі фахівці відзначили, що такі зібрання дають змогу обмінятись досвідом та отримати нові знання, є супервізією для психологів та згуртовують «родину» профорієнтаторів Житомирської області.