оп
22.01.2016 | 13:17

З липня 2015 року в Україні відкрились 100 центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Це соціальна програма, що має гарантувати простим людям ефективний захист їхніх прав. В Житомирській області діють регіональний та чотири місцеві центри – у Житомирі, Бердичеві, Коростені та Новограді-Волинському. У Житомирському, зокрема, за кілька місяців роботи понад 200 людей отримали правову допомогу й змогли вирішити свої питання у судовому порядку.

Під час зустрічі в обласному центрі зайнятості з керівниками центрів зайнятості області директор Житомирського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги Тетяна Кулик надала розширену інформацію про діяльність таких центрів. Правом безоплатної правової допомоги можуть скористатись малозабезпечені особи, люди з інвалідністю, учасники бойових дій, діти-сироти та ін. Малозабезпеченість громадяни можуть підтвердити довідкою з управління праці та соціального захисту або з фіскальної служби. Торік в області, як повідомила Тетяна Борисівна, адвокатськими послугами за дорученням центрів правової допомоги користувались, в основному, люди з інвалідністю та учасники антитерористичної операції, але були й випадки захисту трудових прав нашими земляками. «Безоплатна допомога – не значить неякісна», - акцентувала увагу учасників зустрічі Тетяна Кулик.

Оскільки зареєстровані безробітні в більшості є малозабезпеченими, до того ж серед шукачів роботи чимало людей з числа соціально незахищених громадян, як-то люди з інвалідністю, мами з дітьми, внутрішньо переміщені особи, демобілізовані учасники АТО, директор обласного центру зайнятості Ігор Іщенко зазначив, що вони обов’язково мають бути обізнаними з можливістю захисту своїх прав за рахунок держави. З цією метою обласний та кожен базовий центр зайнятості укладе угоди про співпрацю з місцевими центрами надання правової допомоги. Спільно для людей, які перебувають на обліку в центрах зайнятості, організовуватимуться інформаційні семінари, а просторові сектори у приймальнях відвідувачів будуть забезпечені довідковою інформацією про діяльність центрів правової допомоги.