17.10.2016 | 10:15

Служба зайнятості активно включилась у процес інформування населення про можливість отримання житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива тощо. Спільно з управліннями праці та соціального захисту населення міськрад і райдержадміністрацій організуються громадські роботи для безробітних, які і проводять роз’яснювальну роботу серед населення, розповсюджують інформаційні матеріали, проводять технічну обробку та кур’єрську доставку документації.

Упродовж 9 місяців 2016 року у суспільно корисній праці за цим напрямом взяли участь 97 безробітних, ще понад 90 здійснюватимуть таку роботу у жовтні-грудні. Найактивніше залучали безробітних до тимчасової оплачуваної занятості з інформування населення про порядок отримання житлових субсидій у Житомирському і Бердичівському районах (по 34 безробітних), а також у Баранівському (16 осіб). Організація цього виду громадських робіт здійснюється на умовах співфінансування за рахунок місцевих бюджетів та страхового фонду на випадок безробіття. А починаючи з жовтня, з метою забезпечення ефективної реалізації та адресності державної програми житлових субсидій, на оплату праці 42 додатково залучених безробітних використовуватиметься 100% коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Обласна служба зайнятості всіляко сприяє широкій обізнаності населення про державну підтримку в оплаті комунальних послуг. Окрім інформування жителів області безпосередньо за місцем проживання, представники служби розмістили інформаційні плакати з інформацією про субсидії: «Живи і працюй у комфорті», «10 міфів про субсидії», «Держава турбується про тебе» в обласному та міськрайцентрах зайнятості, а також велелюдних місцях обласного центру - на залізничному та автобусному вокзалах.