25.09.2018 | 17:46

Про це під час семінару на тему: «Відстоювання інтересів та прав людей з інвалідністю відповідно до  Конвенції ООН про права інвалідів» повідомила начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Житомирського обласного центру зайнятості Наталія Гончарук. Захід організувала обласна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України».

Н.Гончарук повідомила, що впродовж січня-серпня 2018 року послугами служби зайнятості в області користувались майже 2300 людей з обмеженими фізичними можливостями, які мали статус безробітного, і 314 з них вдалося працевлаштувати. Окрім того, ще 102 людини з інвалідністю отримали роботу в перші дні звернень, до набуття статусу безробітного.

Зараз потребують працевлаштування в області майже 1200 людей з інвалідністю, які є клієнтами служби зайнятості. А в базі даних зареєстровані лише 133 вакансії, на які за інформацією роботодавців можуть бути влаштовані люди з вадами здоров’я. Пропозиції здебільшого для фахівців робітничих спеціальностей, зокрема швачок, водіїв, слюсарів, продавців, операторів дільниць, сортувальників, складальників і т.і. З-поміж спеціалістів потрібні фармацевт, менеджер з туризму, менеджер з транспортно-експедиторської діяльності, бухгалтер, логіст. Стартова зарплата варіюється від мінімальної до 8000 грн. Найвищий розмір винагороди пропонують слюсарям з ремонту транспортних засобів, бухгалтеру, зоотехніку, контролерам бетонних та залізобетонних виробів і конструкцій, котельнику, техніку-лаборанту, фрезерувальнику та швачкам на окремих підприємствах.

Під час семінару обговорили також інші актуальні питання життєдіяльності людей з особливими потребами в нашій області. Семінар відбувся під головуванням виконавчого директора обласного осередку Союзу організацій інвалідів України Валентини Безпрозванної та директора обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Ярослава Возного за участю представників громадських організацій інвалідів, держустанов і лікувальних закладів.