13.05.2022 | 16:29

Станом на 12 травня у підрозділах Житомирської обласної служби зайнятості були зареєстровані 513 внутрішньо переміщених осіб. А 84 вимушені переселенці з допомогою служби зайнятості вже влаштувались на роботу. Вони заповнили актуальні вакансії на підприємствах різних сфер діяльності.

Знайшли нових працівників кілька лікарень області, швейні фабрики, великі й малі промислові підприємства, центри поштового зв´язку, комунальні підприємства, фермерські господарства та приватні підприємці. Найбільше серед переселенців, які вже працюють на Житомирщині, - швачок, водіїв, слюсарів, продавців, комплектувальників проводів, підсобних працівників.

Багатьом із переміщених співвітчизників вдалося знайти в нашій області роботу за своєю професією чи спеціальністю. Серед таких - фахівець із ландшафтного дизайну, юристи, лікарі, зокрема хірург і стоматологи, інженер-конструктор, менеджери-управителі, начальник цеху, соціальний працівник та ін.

Нагадаємо: відповідно до останніх законодавчих змін, на час дії воєнного стану внутрішньо переміщеним особам статус безробітного надається без застосування звичайних вимог. Можуть зареєструватися також внутрішньо переміщені особи, які не розірвали трудові відносини з роботодавцем. Вони можуть зробити це в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості заяву на ім'я роботодавця. У свою чергу центр зайнятості повідомить про це роботодавця, Пенсійний фонд та територіальний орган Державної податкової служби (будь-яким засобом комунікації). Датою звільнення в такому разі вважається наступний день після подання заяви.