Ринок праці Житомирщини зазнав суттєвих змін під впливом війни: кількість вакансій і, відповідно, працевлаштованих зменшилась у 4-4,5 рази. Так, якщо у березні минулого року роботодавці області зареєстрували у службі зайнятості майже 3300 вакансій і близько 2500 безробітних були працевлаштовані, то у березні нинішнього року – близько 740 вакансій і 650 працевлаштованих. Торік у березні щодня приступали до роботи близько 130 безробітних, цьогоріч – 30-35 людей у день отримували робоче місце.
За період з 24 лютого по 5 квітня були працевлаштовані понад 1040 безробітних, зареєстрованих у підрозділах Житомирської обласної служби зайнятості. Кращі шанси стати до роботи мали жителі Любарщини, Новоград-Волинщини, Житомира, Андрушівщини, Ружинщини, Бердичівщини та Коростенщини: тут за час воєнних дій найбільше безробітних були забезпечені місцем праці.
Набір працівників здійснювали, в основному, агрофірми, фермерські та лісові господарства, комунальні установи й підприємства, окремі заводи та виробничі підприємства, приватні компанії різного профілю.
Нині в службі зайнятості області зареєстровано близько 590 пропозицій роботи для понад 11200 безробітних. Тобто на одне вільне робоче місце претендує в середньому 19 безробітних, тоді як до війни було 5-6 кандидатів на вакансію.