27.04.2021 | 17:39

У кожному міському чи районному підрозділі державної служби зайнятості, окрім ознайомлення з вакансіями і перспективами працевлаштування, можна пройти поглиблене психологічне тестування для орієнтації у виборі чи зміні професії.

Такою можливістю активно користується шкільна молодь. Так, упродовж січня-березня цього року майже ​870 учнів закладів загальної середньої освіти Житомирщини пройшли психодіагностичне тестування задля професійного самовизначення. Найактивніше пізнавали себе старшокласники Коростенського і Новоград-Волинського районів та Андрушівщини.

Не дивлячись на карантинні обмеження червоної зони, школярі продовжують звертатись до служби зайнятості за індивідуальними профконсультаціями. Так, днями до фахівців з профорієнтації Житомирського міського центру зайнятості звернулась учениця 9 класу однієї з міських шкіл. Результати пройденого тестування підтвердили професійні вподобання дівчини і вона переконалась у правильності власного вибору.

Майбутню абітурієнтку проконсультували також про умови вступу до закладів професійно-технічної освіти, актуальність обраного нею фаху на місцевому ринку праці та вимоги роботодавців до компетенцій претендента на вакансію.