22.05.2020 | 18:17

Станом на 22 травня робоча група обласного центру зайнятості ухвалила вже 200 позитивних рішень про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, з них 60 – упродовж цього тижня. Таким чином, 200 роботодавців зможуть виплатити частину заробітної плати 2602 найманим працівникам.

«Ми дуже ретельно вивчаємо пакет документів, який надходить від роботодавця. У складі робочої групи, окрім фахівців з питань зайнятості, є бухгалтери, фінансисти та юристи, які перевіряють  наявність всіх необхідних підтвердних документів та їх відповідність  порядку надання цієї грошової допомоги. У разі відсутності потрібних даних чи довідок – направляємо на доопрацювання. Було лише 12 обґрунтованих  відмов: роботодавці, які подали документи, не відповідали умовам, за яких надається допомога по частковому безробіттю.  Зокрема, не належали до суб’єктів малого або середнього підприємництва, мали відповідно до наказу простій, а не зупинку чи скорочення робочого часу та не надали повних відомостей щодо сплати єдиного соціального внеску за попередні 6 місяців» - розповіла директорка обласного центру зайнятості Галина Корінна.  

Разом з тим, фахівці служби зайнятості відзначають нині деяке зменшення потоку звернень роботодавців за фінансовою допомогою  по безробіттю. Пов’язують це з недавніми змінами в законодавстві, які Верховною Радою вже проголосовані, але ще не набули чинності. Вони значно розширюють можливості для підприємців в отриманні допомоги по частковому безробіттю. Адже скористатись підтримкою зможуть і ФОПи без найманої праці. Також встановлений новий термін звернення за допомогою після зупинки чи скорочення підприємством діяльності через карантин – 90 днів (а не 30, як нині), а сама допомога не буде оподатковуватись.  Тож як тільки ці зміни стануть чинними, кількість звернень за допомогою суттєво збільшиться.  

 

Нагадаємо, що Порядок надання фінансової допомоги по частковому безробіттю на період карантину встановлений Кабінетом Міністрів України (Постанова КМУ від 22.04.2020 №306) з метою збереження робочих місць у сфері малого і середнього бізнесу в період і після завершення дії обмежувальних заходів.

Розмір виплат встановлюється за кожну годину скорочення робочого часу із розрахунку двох третин тарифної ставки/окладу, але він не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати – 4723 грн.

З покроковою інструкцією щодо порядку отримання допомоги по частковому безробіттю можна ознайомитись на сайті обласного центру зайнятості за посиланням:
https://zhy.dcz.gov.ua/…/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobitty…