22 серпня в обласному центрі зайнятості відбулось знайомство з американцями, які мають намір стати волонтерами Корпусу Миру США в Україні за проектом “Розвиток громад”. До складання присяги впродовж двох місяців вони проходитимуть стажування в різних організаціях Житомира, зокрема, і в обласному центрі зайнятості.

Взаємодіятимуть зі службою зайнятості шестеро американських добровольців Консіглі Данієл Дженнінгс, Кью Бінгсу, Крін Шон Джозеф, Бейст-Бліс Ханна Крістін, Фейн Ерік Едгар, Крейг Кормак Пірс Мак Карті у тандемі з координатором Аллою Гуменюк. Вони молодого віку, мають вищу освіту за спеціальностями «Економіка» або «Бізнес». Тож під час спілкування з фахівцями обласного центру зайнятості вони цікавились представленою в області індустрією, економічними можливостями, процесом децентралізації, кількістю безробітних та ін. Ділились і власними враженнями від Житомира. Ерік, зокрема, зауважив, що місто подібне до його рідного Сан-Франциско, але тут більше квітів. А ще їх здивувала кількість видів спорту, представлених у Житомирі. Кажуть, впадає в око багато любителів спорту на вулицях міста.

Зустріч вийшла теплою й душевною. Великою мірою це вдалось завдяки невимушеному спілкуванню, що майже не потребувало перекладу. Адже директор обласного центру зайнятості Галина Корінна вільно володіє англійською мовою, у минулому їй часто доводилось у складі українських урядових делегацій відвідувати інші країни. Вона повідомила американським гостям, що обласна служба зайнятості вже має досвід взаємодії з п’ятьма волонтерами минулого року. «Це чудовий і безцінний досвід для нас у роботі. Більше того, ми так здружились, що й зараз підтримуємо зв’язки. А нещодавно один з них – Девід Альфонсо заїжджав у гості. Ми були вражені його рівнем володіння українською мовою. Сподіваюсь, що і з вами за час нашої співпраці складуться теплі стосунки» - сказала Г.Корінна, звертаючись до американських гостей.   

Наступного тижня волонтери завітають в центр зайнятості вже з особливою місією: вони мають розпочати роботу з оцінювання організаційної спроможності колективу. Вони проводитимуть опитування членів колективу, аби виявити можливі проблеми в плануванні чи організації діяльності, згуртованості співробітників. На підставі результатів такого оцінювання вони розроблять відповідні тренінги й на завершення практики їх   проведуть.

 

Анонс/Подія: 
Подія